Jak zabavit děti? Kreativní a edukační zábava

Vzdělávací a kreativní hračky pro děti mají své neodmyslitelné místo v poličce každého dětského pokojíčku. Takže vedle T-rexe a mluvící panenky nesmí chybět edukační, tvořivá a jinak prospěšná ( nějak těm našim dětem prospějí – motoricky, intelektuálně) zábava.

pro rozšíření obzorů kreativní a tvořící zábava pro rozvíjení fantazie

Děti milují hrát a tvořit cokoliv, kde můžou být přítomní jejich rodiče. Edukační hry mají své kouzlo v tom, že většinou je přítomná mamka nebo taťka a užívají si čas hraním společně. Mám ráda, když můžu své děti u hry i něco naučit.

Úžasné je, že se rodiče s dětmi krásně přirozeně ponoří do zábavy. U hraní rolí to není úplně tak snadné.  Když mám dělat, že jsem Spiderman a jezdím na dinosaurovi, tak si samozřejmě zahraji, ale už se těším na knížku s otevíracími okénky, malování a jiné tvoření.

Výběr deskové hry nebo kreativního tvoření můžete přizpůsobit zájmům dítěte a tak přirozeně a nenásilně rozvíjet to, co ho baví, v čem je dobrý. To zní skvěle, ne?

A jelikož jsme dárkový vyhledávač, tak spoustu této inspirace na dárky pro děti jim udělá radost ke Dni dětí, na vysvědčení, narozeniny školáka i předškoláka i Vánoce.

Dárky pro malé zvídavce

A jak to funguje.  A proč to tak je? A proč to není tak? Zvídavé otázky malých dětí neznají meze. Kolikrát opravdu nevím, co odpovědět. A odpověď, no protože proto je neuspokojí. A tak rádi společně zjišťujeme co kde a jak, a proč a kdy. A k tomu nejraději používáme knížky s odklápěcími okénky, různé hokus pokus chemické sady, které mají přednost i před superhrdiny nebo momentálně Haggy Waggy.  A jak jsem pyšná, když mi můj syn s nadšením vykládá o vesmíru nebo dinosaurech. 

dětský cestovní pas s nálepkama

Dětský cestovní pas

Pro rozšíření obzorů je skvělý tento cestovní pas. Kdo by nerad cestoval? Asi nikdo. A poznávání nových zajímavých míst bude ještě zábavnější s cestovním pasem, do kterého si se samolepkami připomenou zemi, ve které byly. K pasu lze dokoupit další samostatné aršíky s cestovními samolepkami. Rádi se s dětmi touláte světem? Nebo alespoň prstem po mapách? Inspirujte se dalšími tipy na autorskou tvorbu Hanky, která v roce 2020 založila nádherný projekt „darujeme české Vánoce“. 

prozkoumat více

Dárek pro malé hvězdáře

Hvězdy, nebe, tajemný vesmír. Není divu, že toto území fascinuje i malé zvědavce. Seznamte se s nejznámějšími souhvězdími. Hvězdné nebe si vytvoříte doma na stěně a zábava může začít. A co jste se naučili, poznáte snadno. Jak? Jděte ven a pojmenujte společně na noční obloze všechna souhvězdí. Poznávací sada Malý hvězdář obsahuje 18 karet souhvězdí a brožurku se zajímavostmi a 18 mýtických příběhů k vybraným souhvězdím.

prozkoumat více
kreativní sada malý hvězdář
doktoská sada pro děti

Budu doktor

Hodně dětí ví, čím se chtějí stát, až vyrostou. Princezny, popeláři, policisté. Co ale, když váš synátor nebo dcera sní o tom, že bude doktor? Podpořte jejich sen hned ze startu a darujte jim sadu dětské laboratoře – lidské tělo. Děti se dozví zajímavé informace o lidské anatomii. Sestaví si realistický model lidského těla.

prozkoumat více

Pro malé vědátory

Milují vaše děti přihlížet u pečení a míchat a přidávat suroviny? Rádi připravují lektvary? A lektvary dělají bohužel nejen venku? Pak tito malí chemici potřebují vlastní chemickou laboratoř. Předškoláci i školáci budou žasnout nad bublající tekutinou, barevnou pěnou, nebo si vytvoří vlastní sliz. Nejen chemické pokusy, ale i ty fyzikální totálně pohltí děti – jako například hry s magnety. Prohlédněte si i další experimentální hry pro děti.

Prozkoumat více
chemická laboratoř pro děti
dřevěné hračky s tématikou přírody

Pro malé přírodovědce

Přemýšlíte, jak zábavně seznámit děti s přírodou? Se sadou razítek jim formou hry představíte 16 nejznámějších obyvatel lesa. Razítka Lesní svět s motivy lesních zvířátek se vyrábí v České republice z certifikovaného českého dřeva. V krabičce z masivního dřeva s vysouvacím víkem najdete 16 razítek o rozměrech 4,5 × 4,5 cm. Kresby zvířátek pochází od českých ilustrátorů.

prozkoumat více

Aby angličtina bavila

A co takhle angličtina? V dnešní době nezbytnost a pro děti se nabízí spousta možností, jak se nenásilně naučit anglicky. Doma milujeme anglické knížky, flash cards a taky vyprávění pohádkových příběhu. Chcete aby vaše děti mluvili plynně anglicky? Mrkněte na další tipy na angličtinu pro děti

angličtina pro děti tipy na učení

Dárek pro malé kreativce a kutily

Kreativní sady pro děti jsou to pravé pro děti, které rády tvoří. Tady je výběr tvořivých dětských sad opravdu pestrý. Najdete tady ryze holčičí záležitosti jako vyšívací sady, tvoření se třpytkami, šperky a zažehlovacími obrázky, krásné dívčí papírenské sety na tvorbu přáníček, pro kluky pak modelovací sady a pro všechny výtvarné kufříky, vystřihovánky nebo skládačky. 

Dřevěné stavebnice

Stavebnice mají své čestné místo mezi hračkami pro děti. No kdo by neznal Lego, Merkur nebo moderní magnetické stavebnice? Dřevěné stavebnice jsou jiné. Potřebujete k nim lepidlo a to už zavání dospěláckým kutilstvím. Pokud hledáte dárek pro chlapce, který rád pokukuje tátovi nebo dědovi pod ruce při práci, tak tyto stavebnice ho nadchnou. A třeba si postaví celou vesničku nebo městečko.

prozkoumat více
slepovací dřevěné stavebnice
kreativní tvořící sada pro holku

DIY lapače snů

Perfektní tip pro děvčátka od 4 let. Vaše dcera se zabaví u této kreativní činnosti, z které vzniknout nádherné lapače snů. Kouzelnou moc lapačů snů můžete i darovat. Se sadou vyrobíte hned 5 výrobků. A to už vaše předškolačka nebo školačka může rozdávat radost, třeba paní učitelce na konci školního roku. 

prozkoumat více

Ať si sestaví robota nebo vykope dinosaura

Už předškoláci jsou fascinování tajemnem vesmíru, ufouny, roboty nebo dinosaury. Toto je asi svatá čtveřice dnešních dětí. A samozřejmě všechno co jezdí a především pracovní stroje. Dejte vašemu klukovi kreativní sadu z oblasti, která ho zajímá. Nechte vašeho školáka vytvořit robota, který bude reálně fungovat. 

prozkoumat více

Nejlepší hračky v kategorií

Rozvoj smyslového vnímání u nejmenších /Rozvoj kreativity a tvořivosti /Rozvoj jemné motoriky / Rozvoj hudebního cítění Fantazijní světy /Předškoláci a 1. třída / Deskové hry

Prohlédněte si vítěze 🧸
kreativní sada na ušití kabelky

Sada na ušití kabelky

Kreativní sada potěší tvoří děti. Tuto krásnou sadu využijete hned několikrát. Nejdříve si při výrobě procvičí zručnost, fantazii využijí na jejich vybarvení obličejíků a následně si s hotovými zvířátky můžou hrát.

prozkoumat více

Hry pro rozvíjení fantazie

Dětská fantazie nezná hranic. Přesvědčte se sami a žasněte, jakého malého vypravěče máte doma. A jak podpořit dětskou fantazii? Jedna z možností je hrát role. Dobré jsou knížky a hry, které vaše dítě přímo vybízí k úžasné představivosti. V dnešních pohádkách se moc nevyznám, a taky je nemám ráda. I když chápu, děti jsou s dobou a o čem se baví ve školce, tak to prostě frčí. Proto se s klukami ráda vracím ke klasickým Disneyovkám. Takový Petr Pan, létání, nic není nemožné, Země nezemě.  A jsem ráda, že jim může ukázat malý kousek toho, co bylo cool v mém dětství, v 90. letech. 

Promítání obrázků a pohádek

Promítačka pro děti promění dětsky pokojík ve svět fantazie. Když se setmí, budou se děti těšit na promítání pohádek ve vaší společnosti. Do promítací baterky existují kotoučky, které vás vezmou do různých pohádek. např.: do pohádky: O klukovi, O perníčku, O řepě, Cesta do vesmíru.
Alternativou baterky jsou promítací kartičky, ty slouží jako osnova pro vyprávění vlastních příběhů a mají i další využití. Můžete potrénovat slovní zásobu, synonyma, antonyma nebo zkoušet, zda znáte slovíčko i anglicky. Máte rádi české tvůrce a české výrobky? Stínosvět je malá rodinná firma, která vyrábí sady dřevěných prosvěcovacích pohádek a vzdělávacích příběhů. 

prozkoumat více
promítací baterka na pohádky
domeček pro skřítky a víly

Domeček pro skřítky a víly

Sestavte s dětmi domeček pro kouzelné skřítky.  Domečky pro skřítky jsou slow toys, díky kterým mohou děti budovat miniaturní svět pro imaginární skřítky podle své fantazie. Na Vánoce můžou skřítkům ozdobit stromeček, vytvořit malé dárečky. Na jaře jim zasadí barevnou louku květin. Děti postupně tvoří pohádkový svět pto skřítky, které možná jednou zahlédnou…

prozkoumat více

Karty pro vyprávění příběhů

Zábavná desková hra s kterou zažijete ranec srandy. Povídání si s dětmi je zábava. Tolik myšlenek a nápadu, které se derou na povrch z jejich mysli někdy nevymyslí ani nejlepší scénárista.  Hra podporuje představivost, komunikaci a schopnost vyjadřování se.

prozkoumat více
hra na vyprávění příběhů
recenze stavebnice connetix

Magnetická stavebnice

Magnetická stavebnice patří k hračkám, které děti baví každý den. Se stavebnici si malí šikulové vyhrají sami a můžou naplno rozjet fantazii. A jak se s ní vlastně hraje a co se se stavebnici dá dělat? Přečtěte si nebo koukněte na fotky v recenzi magnetické stavebnice Connetix.

prozkoumat více

Máte rádi hraní si na role s dětmi nebo preferujete více edukační zábavu? 

Výběr hry můžete přizpůsobit zájmům dítěte a tak přirozeně a nenásilně rozvíjet to, co ho baví, v čem je dobrý. A jak si hrajete vy? Přidávejte tipy na edukační, kreativní a fantazii rozvíjející zábavu se svými dětmi. Budu ráda za sdílení :-).

Silvie z LaMuse

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Naše stránky využívají soubory cookie. Procházením LaMuse.cz potvrzujete, že víte, co to cookies jsou, jak je můžete odmítnout a jak zpracováváme osobní údaje.