Magnetická stavebnice Connetix Tiles – recenze

Pokukujete po magnetických stavebnicích pro své děti? Hned ze startu můžu říct, že je to doposud nejlepší hračka pro děti. Vyhraje si s ní mladší syn, který ji staví od svých 2,5 let. Stejně tak starší.  A taky jste si kolikrát říkali, k čemu všechny dárky, když si hrají jen chvíli a potom ani neví, že nějakou hračku mají. S touto magnetickou stavebnici je to jiné. Magnetická stavebnice dokonce dostala přednost před Netflixem, ale co je úplně neskutečné, i před Youtubem 💪. 

Recenze je konkrétně na stavebnici Magna Tiles Connetix. Na tuto jsem dostala tip od kamarádky, s tím, že magnety fakt drží. Silný magnet, je základní stavební kámen magnetických stavebnic. Logické. Ale ne vždy samozřejmé. Některé stavebnice moc nedrží. Naše první magnetická stavebnice byla  do 500,- Kč. Otevřena jednou a schována, nakonec zapomenuta až nakonec opět dostala šanci připojit se k stávající. Magnetické kuličky a tyčinky byly rozházené všude,protože nedržely. Takže letenka do koše. 

Kuličková dráha Connetix

Klukům jsme pořídili magnetickou kuličkovou dráhu. Jednotlivé díly dráhy se spojují s magnety a není to úplně jednoduché. 6 letý již zvládne zapojit a sestavit promyšlenou dráhu.  A staví i s tátou, kterého to moc baví a tak společně vymýšlí pokaždé jinou dráhu. V sestavě s kuličkovou dráhou bylo cellem 36 dílků. Což není moc. Pro dvě děti, které si hrají se stavebnici najednou a stavějí společně je určitě výhoda mít dlaždiček více. Jednak aby se nehádaly a také, mají větší možnosti pro zapojení kreativity u staveb. Součásti kuličkové dráhy jsou dílky ve tvaru čtverce s dírou uvnitř. 

Kreativní hračka pro děti 

Magnetické stavebnice patří k těm hračkám, které nejen děti zabaví, ale přináší jím další bonusy, které během hry naskakují automaticky.  Magnetická stavebnice rozvíjí především představivost a prostorové vidění. Promyšlené 3D stavby zvládne i dítě od 2 let. Některé mladší děti si vystačí s 2D objekty, ale někteří automaticky staví v 3D. Možná budoucí architekti nebo stavaři 🏠. Fantazie zde nezná meze. Různé kóje a domečky pro figurky zvířat nebo garáž pro autíčka. Další super přínos je trpělivost a soustředěnost dítěte. Magnetické dílky využijete v geometrii, kdy žáček snadno pochopí krychli, jehlan aj prostorové objekty, jelikož si je sám vytvoří. Tím se nejlépe učí. 

Magnetická stavebnice creative pack Connetix

A jelikož u kuličkové dráhy je pouze těch 36 dílků, přikoupili jsme další set a po srovnávání mi vyšlo jako fajn varianta Connetix creative pack se 120 dílky. Obsahuje všechny tvary, které jsou součástí i jiných stavebnic, v této kombinaci jich máte už dost na pořádné stavby. 

 

recenze connetix stavebnice
recenze stavebnice connetix

Velikost dílů magnetické stavebnice Connetix

 

velikost kostek connetix stavebnice

Nikde jsem nenašla velikost velké kostky, která je součástí některých magnetických stavebnic Connetix s větším počtem dílků. Obsahuje ji například creative pack. mega pack. Čtvercové díly mají velikost 7,5 cm x 7,5 cm. Větší dílek je 15 cm x 15 cm. 

Kvalitní magnetická stavebnice

Stavebnice je kvalitní. Všechny magnety fungují i když jednotlivé kostky občas spadnou z hodně vysoké výšky na dlažbu. Ať už nedopatřením nebo ve většině případu schválně, kdy se bourá stavba hodem nějakým předmětem. Skvělé je, že jednotlivé magnetické částice jsou zanýtované. Magnetky nejdou nijak vyndat. Síla magnetů je velmi dobrá.

Výhody 

  • zabaví děti na dlouho
  • rozvíjí prostorovou představivost, jemnou motoriku
  • vyrobeny z netoxického ABS plastu, který neobsahuje BPA a ftaláty
  • bezpečné dílky (oblé, magnety uvnitř dílků)
  • lze dokupovat další dílky v setech 
  • kompatibilní s Magna Tiles, MiDeer

Nevýhody

  • vysoká pořizovací cena

Stavebnici jsem pokaždé kupovala v akci. Kuličková dráha byla naše první stavebnoce z Connetix: Connetix -Magnetická stavebnice kuličková dráha 106 kusů PASTELOVÁ a CONNETIX – GEOMETRY PACK PASTELOVÝ 40ks

Druhá várka magnetických stavebnic Connetix byla Connetix | Magnetická stavebnice Pastel Creative pack 120 kusů a Connetix l Magnetická stavebnice Rainbow Transport pack 50kusů.
Akce na magnetické stavebnice Connetix nejsou často. Co jsem tak vyčetla 1x za rok, kdy je celková sleva dána firmou. Nebo najdete slevy na konkrétní magnetické stavebnice v e-shopech, které se třeba doprodávají nebo mění obal. Aktuální akce na Connetix i soutěže o stavebnice pak najdete ve skupince na FB, kdy se jedná o skupinky jednotlivých e-shopů prodávající magnetické stavebnice Connetix. Za nás stavebnici doporučuji všemi deseti 🤲.

Silvie

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Naše stránky využívají soubory cookie. Procházením LaMuse.cz potvrzujete, že víte, co to cookies jsou, jak je můžete odmítnout a jak zpracováváme osobní údaje.