Jak originálně oznámit těhotenství partnerovi a rodině?

No nazdar! Jedna čárka, dvě čárky! Jsem v tom! Od tohoto okamžiku ve vás roste nový život a vám začíná nová etapa. Jak tuto radostnou zprávu ale originálně oznámit partnerovi a následně rodině dřív, než to praskne? Nechte se inspirovat našimi tipy.

Mnohé páry na tento okamžik čekali již velmi dlouho, jiným spadl nečekaně do klína. Ať už je vaše miminko vymodlené nebo nečekané, můžete si být jisti, že to bude stát za to. Těhotenství vám proteče mezi prsty a vy se co nevidět budete připravovat na porod.

Ale jedno po druhém, než vás pohltí těhotenské a rodičovské šílenství, musíte to dát vědět světu. Jak? No přece originálním a výjimečným způsobem.

Jak oznámit těhotenství partnerovi

Nenechte se ovládnout touhou volat partnerovi tu velkou novinu okamžitě poté, co test ukáže výsledek. Nechte si čas na přípravy a připravte překvapení.

Dobrou noc tatínku!

Pro budoucí maminky v jednom kole, které nemají moc času na vymýšlení pompézního oznámení máme jednoduchý, zato vtipný tip. Jednoduše až půjdete večer spát, popřejte partnerovi pěkné sny s úsměvem na tváři a se slovy “dobrou noc tatínku.” Vsadíme se, že po takovém přání jen tak neusne.

Tajný vzkaz

Dopřává si váš partner rád dlouhé horké koupele či sprchy, které zapaří vždy celou koupelnu? Pak je to jasné, stačí vklouznout dovnitř a nechat mu vzkaz na zrcadle. Takhle šťastného jste ho po sprše určitě ještě neviděla.

Nákupní seznam

Posíláte svého partnera na nákup se seznamem v ruce? Super, oznámení je na světě. Napište partnerovi na nákupní seznam věci s dětskou tématikou. Začít můžete zlehka. Od baby karotky, přes dětské piškoty až k dudáku. Takový nákup ho jistě nenechá klidným.

Scrabble

Jste s partnerem milovníci společenských her? Toho se dá využít. Udělejte si s partnerem herní večer se scrabblem a mimořádně trošku zašvindlujte. Schválně jak dlouho mu bude trvat, než si všimne vašich slov o miminku.

Nová dekorace

Jste sentimentální a rádi si necháváte vyrobit dekorace vašemu srdci blízké? Pak je tento tip právě pro vás. Obstarejte si sadu pro sádrové odlitky, vezměte si do ruky pozitivní těhotenský test a udělejte odlitek vašich rukou a testu, který v odlitku zůstane. Partnera poté nechte nepotřebný materiál oloupat. Pozitivní těhotenský test na něj bude čekat uvnitř.

Další způsoby oznámení:

Způsobů, jak oznámit těhotenství budoucímu tatínkovi je opravdu nespočet. Zde se kreativitě meze nekladou. Věříme, že jistě přijdete na něco, co ještě nikdo nevymyslel. Pro jistotu ale přikládáme i další inspirace:

 

Večeře pro tři – připravte romantickou večeři a prostřete pro 3

Krok za krokem – kupte dětské botičky a položte je na botník tam, kde si partner běžně odkládá ty své. Určitě nebude dlouho trvat a hned mu dojde, kam vedou vaše další společné kroky

Nové zvonění – nastavte partnerovi nové vyzvání na telefon, perfektně se hodí písnička “Ty vole, já budu táta” od skupiny Rybičky či znělka “Tatínek, je právě na drátě”. No a pak už stačí jen zavolat

Beze slov – zprávou si můžete ozdobit i svoje bříško. Jednoduchý text “jsem těhotná” nebo vtipné “5 % načteno”

 

Jak oznámit těhotenství rodině

Tatínek už o všem ví a konečně v tom nejste sama. První vyšetření je za vámi a vy už se můžete těšit na datum porodu, který lékař určil. No a navíc máte i první fotku vašeho potomka. Je na čase to dát vědět i rodině. Jak na to?

 

TIP: Rodiče jsou přeborníci v předávání cenných rad. Proto se, budoucí maminky, připravte na přednášku o stravování při těhotenské cukrovce a dalších skvělých zkušeností.

Už to prasklo

Letošním hitem se stává oznámení v podobě balónků. Jak? I zde je opravdu hodně způsobů.

Jeden z těch jednodušších nápadů je ten, že do balónku vložíte kopii fotografie z ultrazvuku nebo třeba i těhotenský test, balónek nafouknete a necháte rodiče ho propíchnout. Po prasknutí na ně vypadne milé překvapení.

Trochu pracnější je pak dvojitá vrstva. Kupte balónky hned dva, jeden průhledný a druhý neprůhledný. Ten průhledný nasoukejte do toho neprůhledného. Můžete oba balónky trochu přifouknout. Do balónku dejte například dudlík přivázaný na provázku tak, aby provázek koukal ven. Balónek potom nafoukněte do plna. No a rodiče ať se snaží propíchnout pouze horní vrstvu. Ale i kdyby se nepovedlo, oznámení bude bezpečně na provázku a štěstí ve tvářích vašich rodičů zaručené.

Sbírejte vzpomínky

Generace našich rodičů vyrůstala v době, kdy nebyly telefony a nemohli si na ně vyfotit kde co a mít to uložené někde na cloudu. Proto snad nebyla rodina bez fotoaparátu. Veškeré vzpomínky se zachytávaly na starý film, následně vyvolávaly a uchovávaly v albu. Má to své kouzlo, nemyslíte?

 

No tento zvyk spoustě rodičům zůstal. Podpořte je v tomto krásném zvyku a pořiďte jim nové fotoalbum nebo scrapbookové album. Nenechte ho ovšem prázdné a první stránku vyzdobte kopií ultrazvuku, datumem a nápisem “budeme prarodiče.” Určitě budou fotit o sto šest.

Řidičák na kočárek

Každá maminka ocení pomoc babičky a dědečka. Ať už s výchovou, péčí o miminko nebo třeba jen s hlídáním, aby se mohla konečně vyspat nebo uklidit.

No a na to se prarodiče těší nejvíc! Na procházky s kočárkem. Vyrobte babičce a dědečkovi řidičák na kočárek. Řidičák může být jednodušší v papírové podobě. Nikdo vám ale nezakazuje si dát záležet a řidičák třeba i zalaminovat. A dlouholetá památka je na světě.

Dopis od miminka

Že miminko nemůže poslat dopis? Omyl! Předejte rodině dopis od jejich budoucího vnoučete. V dopise může například stát:

“Ahoj babi a dědo, zvu vás na naše první setkání, které se uskuteční za devět měsíců přesně v tento den: 18.2. 2023. Zatím ještě neprozradím, jestli jsem holka nebo kluk. Ale můžu vám slíbit, že si se mnou užijete. Moc se na vás těším a nezapomeňte mě navštívit a přes maminčino bříško sledovat, jak hezky rostu.”

Nákupy

Chodíte rádi nakupovat s rodiči? Vezměte je na nákup menší předběžné výbavičky s sebou. Může se jednat zatím jen o obhlídku. Schválně, kdo bude bystřejší. Přijdou na to hned z pohledu na dětské oblečky nebo až při výběru vhodné dětské autosedačky?

Najdi si mě

Pocházíte z dobrodružné rodiny? Připravte pro ni dobrodružství s překvapením. Bojovka plná nástrah a těžkých úkolů může být zábavou i na několik hodin. No a kdy končí? Až někdo rozluští tajemství, které ukrýváte ve svém bříšku. Bude to bojovka plná rébusů a hádanek nebo pro ně přichystáte úkoly, které je v příštích letech neminou?

Máte ještě na půdě..?

I v obyčejné větě se může skrývat originalita a humor. Když budete na návštěvě u svých rodičů, můžete jen tak v meziřečí prohodit, jestli ještě někde mají tu postýlku po sourozenci nebo košilku po vás. Přijde otázka, k čemu ji potřebujete nebo jim to bude hned jasné?

Nový módní kousek

Radostnou zprávu můžete oznámit i pěkným dárkem. Trh je momentálně až přehlcený vtipnými tričky, hrnečky, polštáři a dalšími věcmi s hodícím se nápisem. Budeš babička! Naučte se rozmazlovat, bude to potřeba! Nejlepší dědeček na světě. Určitě je z čeho si vybírat.

Další způsoby oznámení:

Samozřejmě že oznámení pro rodinu nebo partnera můžete klidně zaměňovat a nebo si vymyslet svůj vlastní způsob. Směle do toho. Kdo ale pořád ještě tápe, může se podívat na další možnosti:

 

Kinder vajíčko – vyměňte náplň Kinder vajíčka za kopii ultrazvuku

Koláčky štěstí – šikovné pekařky mohou vytvořit svůj vlastní koláček štěstí

Dětské leporelo – nácvik na budoucí hlídání

Stírací los – tenhle los je zaručeně výherní. Vyrobíte jej, nebo ho koupíte? Tak či tak, po setření se může objevit nápis: “Gratulujeme, budete prarodiče”

Jak oznámit těhotenství okolí

Partner, máma, táta..všichni blízcí už to vědí. Ale co přátelé nebo kolegové v práci? I pro ně můžete nachystat vtipné překvapení.

 

TIP: Čeká vás velmi náročná, ale zároveň krásná životní etapa, kterou často provází i řádka zdravotních problémů. Proto je dobré se o sebe starat a předcházet tak cukrovce nebo preeklampsii v těhotenství.

Oznámení přátelům

Vaše nejlepší kamarádka už určitě byla do těhotenství zasvěcená hned v jeho počátku. Nebudeme si nic nalhávat, ženy mají vždy alespoň jednu kamarádku, která prakticky patří do rodiny. Ostatním přátelům nemusíte vymýšlet nic speciálního zvlášť. Bohatě stačí udělat jedno oznámení a zveřejnit ho na sociálních sítích, poslat emailem nebo poštou.

Máme napečeno

Fotka dortu v troubě a originální přání? Nebo trouba kolem vašeho bříška? Fantazii se meze nekladou. Každopádně oznámení “Upekli jsme si miminko” je víc než trefné, to jak si s ním už poradíte, je na vás.

Kačenka se zelím

Holka nebo kluk? Je to asi fuk. Vtipná fotka to bude určitě. Ozdobte své bříško nápisem “Kačenka” a partnerovo “Kačenka se zelím”. Pak už stačí, aby partner nafoukl bříško, udělat fotku a poslat ji svému okolí.

Bude nás víc

Oblíbená jsou dnes i videa, která můžete poslat do světa po internetu. Vytvořte nápis “Bude nás víc” nebo “Budeme 3” a natočte originální video. Bude to nápis v písku, písmena ve scrabblu nebo skládání puzzlí? Popusťte uzdu své fantazie.

Jak oznámit těhotenství v práci

I když někdo chodí do práce jen kvůli práci, najdou se i taková zaměstnání, kde jsou lidé jako rodina a jsou si opravdu blízcí. Pokud nechcete své kolegy odbýt, vymyslete něco výjimečného i pro ně.

 

POZOR: O těhotenství vždy nejprve informujte svého nadřízeného. Nehodí se, aby hledal stopy společně se svými kolegy nebo se to dokonce dozvěděl od některého z nich.

Nová dekorace

Ozdobte svůj stůl novou dekorací. Použít můžete dětskou dřevěnou hračku nebo fotku z ultrazvuku v rámečku. Kdo z vašich kolegů bude nejvšímavější?

Špatný kalendář

Jsou vaši kolegové zvyklí koukat běžně do kalendáře kvůli termínům apod? Přetočte kalendář na termín porodu, zaškrtněte dané políčko a připište své příjmení ve tvaru: Filipi Junior.

Nečekaná porada

Míváte pravidelné porady vždy ve stejný den a čas? Svolejte mimořádnou poradu a připravte pro své spolupracovníky tematické překvapení. Může to být dort s nápisem nebo zákusky s dětskou tématikou. Nebojte se experimentovat.

Shrnutí

Nakonec nám dovolte pár slov na závěr. Čeká na vás pravděpodobně jedno z nejkrásnějších období každé ženy a jejího okolí. Začátky jsou plné emocí a nepopsatelného štěstí. To, že ve vás roste nový život, je ta nejradostnější zpráva, kterou je třeba šířit dál. Můžete s oznámením širšímu okolí samozřejmě počkat až po ukončení prvního trimestru. Když to ale už konečně přijde, udělejte to se vší parádou!

 

Můžete mít vlastní nápady nebo se inspirovat dárky a radami na internetu. Tak či tak se toho nebojte. Přejeme tedy hodně zdraví, spoustu pěkných nápadů a pevných sil!

Klára Kohoutová, PoctiveSEO.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Naše stránky využívají soubory cookie. Procházením LaMuse.cz potvrzujete, že víte, co to cookies jsou, jak je můžete odmítnout a jak zpracováváme osobní údaje.