Krabička na vzpomínky – dárek k narození miminka

Také jste se nejednou se slzou v oku dojímali nad roztomilostí věciček vašeho miminka, které roste jako z vody? První dudlíček, botičky a jiné roztomilé věci mohou mít svůj úkryt, kde přetrvají klidně i po generace. Uchovejte si vzpomínky, které oživí jedinečnost okamžiků spojených s narozením vašeho miminka a jeho dětstvím, v krabičce přímo určené pro uchování dětských památečních předmětu.

Co jsou vzpomínkové krabičky?

Stejně jako fotografie a videa na nichž je zachycena momentka s vaší ratolestí, své kouzlo mají i krabičky na uchování památečních předmětů. I první vypadlý zoubek, pramínek vlasů, capáčky, lžička, se kterou jste jedli první příkrm, první náušničky nebo dudlík vyvolají vřelé vzpomínky. Malé věcičky, které si zaslouží své místo. Jakákoli hmotná vzpomínka pro vás jako rodiče, kterou můžete předat svému dítku, když se stane dospělým.

Jakou krabičku vybrat?

Krabičky na vzpomínky vašeho miminka se nabízí v několika stylech provedení. Pokud chcete opravdový unikát, pak vsaďte na personifikovaný box na vzpomínky, ale ani s unifikovanými boxy nešlápnete vedle. Vybírat můžete také podle materiálu z dřevěných krabiček nebo papírových a dokonce i kovových. Krabičky mohou být s vnitřním rozdělením i bez něj. 

Krabička na vzpomínky pro miminko
do obchodu
vzpomínkový box pro děti
do obchodu
krabička vzpomínkový box
do obchodu
krabička na upomínkové dětské předměty
do obchodu

Inspirujte se dalšími dárky pro miminko z vyhledávače dárků LaMuse

Boxy na památeční předměty uchovají věcičky, které vám připomenou vašeho drobečka. První dětské botičky, hřebínek, se kterým jste vaše miminko česali, první dudlíček to vše a mnoho dalších předmětů stojí za to schovat. Je s nimi spojeno tolik vzpomínek, že uvidíte sami, jakou vlnu emocí ve vás probudí, když si box po několika letech otevřete.

Kdy box předat potomkovi?

Box můžete uchovat pro vaše dítě a předat mu ho tehdy, až dosáhne dospělosti. V 18 nebo ještě lépe v 25 bude váš potomek připravený a vězte, že to bude pro něj ten nejsentimentálnější a nejkrásnější dárek. Nezapomeňte proto krabičku vzpomínek dobře schovat. Také můžete s vaším potomkem shromažďovat věci společně. Vaši narůstající sbírku poté můžete kdykoliv vytáhnout a zavzpomínat. S každým společným prohlížením si tak připomenete situace a příběhy, které se s danou hračkou, oblečkem nebo jiným schovaným předmětem pojí. A tyto láskyplné chvíle si zcela jistě vždy hezky užijete.

Jak velký by měl box být?

Záleží, co vše chcete uchovat. Můžete mít vzpomínkovou krabičku určenou pro první rok vašeho miminka nebo uchovávat věci, které se pojí k celému jeho dětství. Potom doporučujeme pořídit truhličku, velkou dřevěnou krabici nebo hezký úložný box, do kterých bez problému schováte všechny předměty, se kterými vás pojí silné emoční vazby. 

Co vše mohu do boxu schovat?

Můžete začít již vaším těhotenstvím a pozitivním těhotenským testem, slova vytisknutá na papírku spojená s události, kdy jste tatínkovi prozradili vaše těhotenství a další vzpomínky jako jsou:

 • obrázky a DVD z ultrazvuku,
 • náramek z nemocnice,
 • kartička se jménem z nemocnice,
 • certifikát z narození,
 • vytisknutá blahopřání z SMS k narození,
 • papírová blahopřání,
 • nechali jste se fotit do novin, uchovejte si výstřižek,
 • oblečení, které mělo dítě na cestě z nemocnice,
 • lokýnky vlasů z prvního stříhání,
 • oblíbený dudlík,
 • první kousátko,
 • oblíbená deka, 
 • usínáček,
 • oblíbená hračka,
 • první botičky, ponožky,
 • zoubky,
 • oblíbená kniha,
 • váš dopis pro miminko,
 • přání k narozeninám,
 • památky ze křtu, vítání občánků
 • otisky nožičky nebo ručičky,
 • první nakreslený obrázek,
 • CD s hudbou, které jste poslouchali v nemocnici,
 • flash disk nebo DVD s obrázky a videi, na kterých je vaše děťátko,
 • záznamy lékařů.
Co uložit do krabičky na památku pro děti

Nechte se inspirovat galerií vzpomínkových boxů.  Tyto dřevěné boxy, krabičky, truhličky nebo bedny mohou být i plechové, plastové nebo látkové. Záleží jen na vás, co vše budete schovávat a jaký typ krabičky vyberete. Hlavní je, že tuto radost sdílíte jako rodina s vašimi nejbližšími. Pokud hledáte sofistikovaný dárek pro nastávající maminku k příležitosti babyshower, dárek k narození miminka nebo památeční dárek ke křtinám, pak jsou vzpomínkové krabičky krásným dárkem. Dárková krabička pro miminko je originální dárek sám o sobě. 

Krabice na mimi VZPOMÍNKY
Krabice na vzpomínky miminka
Krabička na dětské vzpomínky

Pokud nechcete krabičky, které jsou přímo určené na ukládání památečních předmětu, stejně vám poslouží i dětský kufřík nebo lepenkové krabice s originálním zavíráním. Všechny tyto alternativy splní svůj účel na uchování vzpomínkových předmětu vašeho miminka stejně dobře jako dřevěná nebo plechová krabička. Třeba tento stylový pomocník na ukládání věciček miminka, u kterého si zvolíte vzhled písma a barvy jména vašeho dítěte. 

kufřík se jménem
do obchodu
vzpomínková krabička
do obchodu
plechová krabička na vzpomínky miminka
do obchodu

Nám se v Lamuse moc líbí i nápad Terezy z blogu madamecoquette. Pro své děti také shromažďuje vzpomínkové předměty, které ukládá rovnou do velké dřevěné krabice. Pokud máte v plánu shromažďovat vašemu dítku věci třeba až do 18, pak je velká vzpomínková krabice ideální volbou. Tereza píše z každého dne nějaký záznam, který za tak dlouhou dobu vytvoří skvělou knihu vzpomínek. Jedna ze čtenářek jejího blogu zase píše ke každým narozeninám dopis. To je taky velice originální nápad. No a my točíme krátká videa. Ne každý den, ale někdy jich je hned několik denně. Už se těšíme, jak budeme za pár let stříhat videa několik večerů po sobě 🙂

Už jste přemýšleli, co vše pro své děťátko uchováte? Máte už svou krabičku na vzpomínky? Podělte se s námi v komentáři a klidně přiložte foto svého vzpomínkového boxu.

Vaše LaMuse

O tomto diskutuje “Krabička na vzpomínky – dárek k narození miminka

 1. Zpětný odkaz: 30+ tipů na originální dárek pro miminko do porodnice do 500,- Kč - LAMUSE

 2. Zpětný odkaz: Co darovat ke křtinám? Tipy na dárky pro chlapečky i holčičky. - LaMuse

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Naše stránky využívají soubory cookie. Procházením LaMuse.cz potvrzujete, že víte, co to cookies jsou, jak je můžete odmítnout a jak zpracováváme osobní údaje.