Darovat peníze vtipně, nápaditě a osobitě? Bez problému!

Víte, jak darovat peníze originálním způsobem na každou příležitost?

Vymyslet dárek může být někdy oříšek. Často se tedy peníze jeví jako to nejlepší řešení, jak potěšit a udělat radost obdarovanému. Přece jen s penězi nikdy nešlápnete vedle. No jo, jenže poslat peníze na účet nebo je předat jen tak v obálce není moc originální. Pokud si chcete dát tu práci a ohromit formou daru, podívejte se na náš komplexní článek, kde najdete všechny tipy, jak darovat peníze.

Ani byste možná nevěřili, kolik lidí na internetu hledá nejrůznější způsoby, jak darovat peníze. Moment překvapení, osobní kouzlo a špetku humoru do obálky jen těžko schováte. Navíc, někde musí být vidět ta námaha, kterou jste si s “vymýšlením” a přípravou dárku dali.

Nejvhodnější inspiraci, jak vkusně darovat peníze, najdete v zájmech obdarovaného. Kromě toho je dobré vkusně trefit formu, která nejvíce ladí s příležitostí, při které peníze darujete.

jak darovat peníze k narozeninám? Jak darovat peníze na svatbu? jak darovat peníze na nové bydlení?

 

Jak darovat peníze k narozeninám

Darovat peníze k narozeninám může být perfektním řešením, když se chcete vyhnout utrácení za zbytečnosti nebo vás tíží představa, že se netrefíte do vkusu obdarovaného. Ke slovu se tedy derou originální a vtipné dárky, které se dají sníst, vypít nebo utratit, hlavně žádné sběrače prachu.

Pokladnička plná pokladu

Málokomu na polici stojí pokladnička, která čeká, až ji někdo naplní. V některých domácnostech možná plní výchovnou povinnost, když do ni každý člen rodiny musí přispět v případě, že se proviní např. sprostým slovem. Na druhou stranu takových rodin bude pravděpodobně pomálu.

Proto jistě nešlápnete vedle, když jako dar zvolíte nějakou hezkou a originální pokladničku. Může to být retro keramické prasátko nebo moderní umělecký kousek. Tak či tak taková pokladnička jen čeká na vámi lesklé mince, aby mohla dělat radost.

Bohaté kvítí

K narozeninám víc než kdy jindy se hodí darovat květinu 💐. A to nejen ženám. V dnešní době můžete udělat kytkou radost i pravému chlapovi. Stačí místo květů napíchat klobásy nebo jinou pochutinu. 

A aby toho nebylo málo a vy se necítili, že jste oslavence obdarovali jen kusem lučního kvítí nebo uzeniny, můžete z bankovek vytvořit barevné květy. Kdo je šikovný určitě s návodem zvládne vytvořit okouzlující květinu. A ti méně zdatní mohou bankovky pouze srolovat a navázat na špejli.

Druhou variantou květin a peněz může být květina v květináči. Dostatek drobných mincí, kterými naplníte okrasný květináč a zakryjete pokojovou květinou. Tadáááá, originální dárek je na světě. Bohatství se tak bude hezky rozrůstat. Ale pozor, nezapomeňte oslavence na peníze upozornit nebo před ním s květináčem zacinkat. 

článek - darování peněz

Hledání dárku all inclusive

Chcete oslavence překvapit úžasnou zábavou? Vyzkoušejte sérii zábavných úkolů, které ho po jejich rozluštění dovedou na místo, kde bude čekat jeho dárek. A nejsou to ledajaké úkoly, ale do puntíku promyšlená zábava. Obdarovaný dostane zážitek a na konci se dozví o tajném místě s jeho dárkem. Jak vypadají úkoly, a jak to celé funguje se dozvíte na daruj to hrou

Párty balónek

Srolovat pár bankovek, nafouknout balónek a a vtipný dárek je na světě. Doporučujeme použít průhledný balónek, aby peníze nepřišly nazmar, protože o nich nikdo neví. Někoho možná uchvátí nápad na hledání pokladu. Balónků můžete nafouknout víc a obdarovanému říct, že v jednom z nich se něco ukrývá – pro tuto variantu je dobré mít balónky neprůhledné. Jen pozor na uši.

Drahé mlsání

Láhev vína nebo bonboniéra, může být i poněkud exkluzivnějším dárkem. Zde se nabízí místo etikety přichytit na láhev bankovku nebo bonboniéru naplnit penězi. Pro úchyt bankovky použijte rožky pro úchyt fotek. Stejně tak můžete využít i krabičku od hranolek z Mcdonaldu nebo krabici od pizzy.

Netradiční přání

Jistě jste už někdy viděli ručně psané přání či vzkaz se slovy vystříhanými z časopisů nebo z bonbonů a sušenek. Proč na takové přání nepoužít bankovky? Například text jako “K tvým 20. narozeninám ti přeji všechno nejlepší. Aby byl život o něco snazší, dáváme ti milion na autíčko, milion na dovolenou a milion na domeček.” číslo 20 vytvoříte například z přehnuté dvoustovky a milion naopak jednoduše poskládáte ze stovek či tisícovek. Nebojte se experimentovat.

Obrázky a výrobky

Nakonec je dobré se zamyslet nad tím, co má oslavenec rád. Z bankovek lze poskládat spousty obrázků či dekorací – větrník, auto, mapa světa. Peníze můžete darovat v rámečku, na papíře nebo ve skleničce. Fantazii se meze nekladou. 

Knížka plná tajemství

Knihy skýtají mnoho záhad a tajemství, která se čtením jejich řádků a listováním jejími stránkami snažíme rozluštit. Kdo by neznal ten pocit, když s nadšením a vzrušením otáčí stránku za stránkou a přemýšlí, jaká další přihoda na něj čeká. A právě toho lze snadno využít. Darovat peníze můžete tedy i schované v knížce. Bankovky lze založit mezi jednotlivé stránky. Čím menší bankovka, tím lépe. Inspirujte se knihami📖, které budou skvěle doplňovat konkrétní příležitost ➡️.

Tvořivé duše mohou využít návod na to, jak si vytvořit tajnou schránku v knížce. Do té je možné schovat, jak peníze, tak i své cennosti.

Narozeninový dort

Existuje snad lepší dar než narozeninový dort? I když karamel a ovoce chutná přímo božsky, dort z peněz asi netrumfne žádná příchuť. Kousek kartonu, zásoba kancelářských svorek, balík malých bankovek, šikovné ruce, velký kus odhodlání a trpělivosti a jedinečný narozeninový dort je na světě. V soutěži “jak originálně darovat peníze” byste byli jednoznačně kandidátem na vítěze.

článek - darování peněz

Pozor, prší peníze

Kdo nikdy nesnil o tom, že z nebe prší peníze? Takový sen můžete oslavenci splnit i vy. Provázek, deštník, několik bankovek a jenom trocha času. Na první pohled darujete obyčejný deštník. Po rozevření z na obdarovaného snese přepychový déšť. Ano, i takto lze vtipně darovat peníze.

Nápadů, jak originálně darovat peníze je opravdu nespočet. U vyrábění vždy myslete na záliby oslavence a nebojte se experimentovat.

článek - darování peněz

Spoření či investice

V případě, že víte, že oslavenec má skvělou ideu na své vlastní podnikání, který by rád uskutečnil, bohužel mu na něj chybí finance, možná by ocenil právě nápad darovat peníze na rozběh a rozvoj vlastního podnikání.

Naopak není špatní darovat peníze ve formě investice nebo spoření peněz pro děti. Stačí koupit nějakou maličkost a peníze jim ukládat na jejich spořící účet. Děti tento krok jednou ocení.

 

Jak darovat peníze na svatbu

Svatba. Jeden z nejdůležitějších milníků života. Je to spojení dvou lidí, kteří spolu chtějí sdílet své cesty a kráčet v ruku v ruce po boku toho druhého. Tuto událost chce téměř každý sdílet se svou rodinou, svými blízkými a přáteli. Z toho a mnoha dalších důvodů se ze svatby stává taková menší díra, která pohltí nemalý obnos peněz.

A právě proto je nejlepší darovat novomanželům peníze. Opět víte, že nekoupíte zbytečnost a jim se aspoň pokryje část nákladů na tuto slávu. Jestli peníze použiji na nezapomenutelnou rozlučku se svobodou, hostinu, kapelu nebo nové bydlení je jen na nich.

V případě, že se i vy chystáte na tuto radostnou událost a nechcete aby váš příspěvek zanikl mezi tucty dalších obálek, pojďte se podívat, jaké máte možnosti.

Svatební fotoalbum

Darovat peníze na svatbu lze i poměrně vkusně. Fotografie ze svatby má snad každý pár. Kouzlo vyvolaných papírových fotek jistě stále nezmizelo. Tudíž určitě budou novomanželé shánět nějaké hezké fotoalbum, které uchová jejich vzpomínky na tento vzácný den. No a proč jim takové album nepořídit a místo fotek jej nenaplnit bankovkami? Originální jsou dřevěná fotoalba, na které můžete nechat vygravírovat text nebo jména novomanželu. 

Svatební cesta

Zkuste si vzpomenout na jakýkoliv film, který končí svatbou. Jistě se vám vybaví závěrečná scéna, kdy novomanželé odjíždí autem na svatební cestu a za nimi cinkají plechovky přivázané na provázku. Dětské autíčko nebo obrázek, elegantní stuha, pár navázaných bankovek a nevěsta s ženichem můžou vyrazit.

Poklad života

I když nevěsta i ženich svůj poklad již našli, není nikde psáno, že by rádi nenašli ještě nějaký. Co třeba taková truhlička naplněná mincemi? Pokud si dáte záležet i na výběru truhličky, která může sloužit později třeba jako šperkovnice či pokladnička, jistě nešlápnete vedle.

Novomanželské fotografie

Takovou novomanželskou fotku můžete vytvořit i bez profesionálního fotografa nebo photoshopu. Vystřihnout obličeje nevěsty s ženichem, nalepit je na papír a z bankovek jim vyrobit šaty a oblek. To je něco, čím pár rozhodně rozesmějete a zároveň potěšíte. Jistě budete jedni z mála, kdo daroval peníze vtipně a originálně

Originalita už před svatbou

Především družičky a svědci jsou součástí příprav na svatbu o samého začátku. Přestože darovali už mnoho úsilí na přípravy, které je jistě nenahraditelné, většinou i oni chtějí novomanželům přispět i finančně. A víte, že se dá použít i tričko? Na rozlučce nosí snad každá nevěsta tričko s označením nevěsty. To stejné platí u ženicha. Když chcete darování peněz ke svatbě posunout na trochu vyšší úroveň, můžete nechat vyrobit vtipná trička na svatbu nebo rozlučku se svobodou se speciálními kapsami, do kterých peníze ukryjete. Ale pozor! Varujte pár ještě před praním prádla.

 

Jak darovat peníze na nové bydlení

Bydlet ve vlastním je nepochybně sen každého, ať už jedince nebo páru. A znáte lepší pocit než někomu pomoci si splnit jeho sen? Samozřejmě nikdo nechce přispívat penězi jen tak. Finanční pomoc může být jako dárek k narozeninám ke svatbě nebo dokonce i k Vánocům. Ale můžete vtipně a originálně obdarovanému naznačit, jaký záměr má částka plnit.

Základy

Každá stavba začíná položením tzv. základního kamene. Tento kámen můžete použít pro svůj plán. Sehnat cihlu pravděpodobně není nijak obtížné. Najděte takovou, která má v sobě menší otvory, tzv. děrovaná cihla. No a teď už jenom hurá do banky, bankovky srolovat a nastrkat do těchto dírek.

Miniatura

Z bankovek se dá i poměrně snadno poskládat miniatura domečku. Jistě najdete jednoduchý návod na složení 3D domečku. A pokud ne, nebojte se o poskládat a připevnit na papír – tato možnost má tu výhodu, že k domečku můžete cokoliv přikreslit. Jak lépe obdarovaný pochopí, že mu přispíváte na bydlení, než tak, když mu jeden malý domeček dáte do ruky?

Je tu ale i jiná možnost. Znáte takové ty dětské domečky pro panenky? Takovému domečku můžete dát snadno šmrnc a styl. Obrus z tisícovky, utěrka ze stovky, sporák z padesátikorun a peřina z pětistovky? Kdo by takové doplňky neocenil?

Poštovní schránka

Ke každému domečku by měla patřit poštovní schránka. Na schránce se kreativní duše také dokáží poměrně vyřádit. Schránku můžete z bankovek vyrobit nebo nějakou pořídit a naplnit ji.

Světlo, které rozjasní každý pokoj

Na světě snad nenajdete žádný dům či byt, který by za pro osvětlení nepoužíval žárovky. To nabízí další možnost, jak kreativně darovat peníze. Naplnit žárovku bankovkami a tak posvítit posvítit na lepší budoucnost můžete obdarovanému i vy.

Jak darovat peníze zábavnou formou?

Co by to bylo za oslavu bez pořádné dávky zábavy? Hosté i oslavenec, případně nevěsta s ženichem, to záleží na příležitosti a druhu oslavy, jistě rádi zažijí vzrušující a nečekané hry.

Dobrodružná cesta

Někdy jsou tím nejlepším dárkem zážitky a nezapomenutelné vzpomínky. Takové radostné chvíle lze jednoduše vytvořit a ještě je obohatit nějakou finanční hotovostí, což určitě pozvedne moment překvapení. Proč si tedy nedat tu práci a nevytvořit dobrodružnou cestu plnou náročných úkolů a drsné pravdy, která končí nalezením opravdového pokladu?

Tuto hru můžete přizpůsobit jakékoliv příležitosti – svatba, oslava narozenin, ale i oslava dokončení vysoké školy případně narození děťátka. My vám hru vysvětlíme ve verzi pro novomanžele a přidáme pár tipů, jak hru přizpůsobit jiným příležitostem. Tak jdeme na to?

Nejprve je dobré znát místo, kde se svatba bude konat, dopředu si ho projít a vybrat vhodný terén a trasu pro tuto výpravu. S ohledem na nevěstu doporučujeme zvolit co nejpřístupnější a nejčistší trasu.

Tak a teď příprava samotné hry. Určete si počet stanovišť, to je teoreticky jen na vás. Nicméně je dobré nepřesáhnout 10, aby hra nebyla moc dlouhá, udržela si své kouzlo a neomrzela. Bude to taková hra na pravdu. Na každé stanoviště vymyslete nějakou otázku, na kterou musí pár odpovědět pravdivě.

Např. “Prozraď nám na partnera/partnerku jednu trapnou historku” nebo “věděl/a si hned od začátku, že tohle je ten/ta pravý/á?” apod. Záleží jen na tom, co se chcete dozvědět.

Pokud pár pravdu splní, mohou pokračovat ve výpravě. Pokud ne, čekají je trestné body/úkoly. Takovým úkolem může být např. “Dones svou milou k dalšímu úkolu v náručí” nebo “na cestu k dalšímu úkolu si vyměňte boty” apod. Fantazii se meze nekladou. Hlavně ať je to zábava! V této hře se neztratí ani tanečky, písničky a básničky.

Tip: Nezapomeňte cestu značit! Použít můžete přírodní prvky, fáborky nebo cokoliv jiného.

Poslední úkol by měl být jen jeden “HLEDEJ POKLAD!” Forma pokladu je také jen a jen na vašich preferencích. Jestli rozměníte obnos na drobné a schováte je do křoví v truhličce, nebo naházíte do kyblíku s pískem, ke kterému dáte lopatičky, a nebo jen dobře schováte obálku, je vlastně úplně jedno. Hlavní je se bavit!

Hra pro další příležitosti:

  • Narozeniny: U narozenin není nutné se omezovat. Hlavní je úkoly vždy přizpůsobit věku. Děti mohou procvičit znalosti ze školy a dospěláci na sebe naopak vyzradit svá tajemství. A co s penězi? To je opět jen na fantazii.
  • Oslava narození miminka: Úkoly směřujte na výchovu. “Co dělat, když miminko brečí?” “Na co nezapomenout, hned po kojení?” apod. Peníze můžete zabalit třeba do plenky.
  • Oslava dokončení školy: I ukončení školní docházky se má oslavit. Obzvlášť při studiu na VŠ, ze které odcházíte s titulem. Při této příležitosti úkoly směřujte na studentský život: “Jak často si ve škole podváděl?” “Nejvtipnější historka z hodiny” atd. Přece jen “vysokoškolský život” je všem známý pojem a doprovází ho spousta zábavných a utajovaných zážitků. Tak proč těmto zážitkům nepomoct vyplavat na povrch? Poklad také může mít studentskou tématiku – diplom z bankovek s pečetí, složená promoční čepice z pětistovek atd.

Ať už se rozhodnete darovat peníze jakkoliv, nebojte se experimentovat!

Tak hodně štěstí 🙂

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Naše stránky využívají soubory cookie. Procházením LaMuse.cz potvrzujete, že víte, co to cookies jsou, jak je můžete odmítnout a jak zpracováváme osobní údaje.