1. narozeniny – tipy na dárky pro holčičky a chlapečky

článek 1. narozeniny

První narozeniny jsou velice důležitou událostí nejen v životě malého drobečka, ale také pro celou rodinu. Maminka pečlivě plánuje každé malé detaily celé oslavy. A tatínek dojemně sleduje, jak se z jeho malého uzlíčku najednou stalo batole. Co v tak významný den malému oslavenci koupit? Jaký dárek je ten nejvhodnější? Inspirujte se v našem článku.

Jídelní sada

Mističek a talířků pro naše malé drobečky není nikdy dost. Proto, když si nejste jistí, čím byste malého oslavence potěšili k jeho úplně prvním narozeninám, jídelní sada bude tou správnou volbou. Roční děťátko vám hned ukáže, k čemu dáreček slouží. Věříme, že jídelní sada udělá větší radost než hračka.

dětská jídelní sada
jídelní sada dětská

 

Stany a TeePee

Děti se rády schovávají. Skvělým dárkem tak pro ně bude látkový stan nebo TeePee.  Dětský stan se stane oblíbeným místem, kde si bude společně s rodiči prohlížet knížky, odpočívat nebo si hrát se svými oblíbenými hračkami.

Pokud doma malý oslavenec žádný stan nemá, určitě ho pořiďte. Uvidíte, že si do něj dítko hned vleze a jen tak nevyleze.

stan do pokojíčku
teepee stan

 

Hopsadla a skákadla

Většina 12ti měsíčních děti ještě nechodí, ale už krásně stojí a možná i umí obcházet nábytek. Na nožičkách krásně pérují a gumové zvířátko bude skvělý pomocník, který mu je posílí. 

Než holčičku nebo chlapečka na hopsadlo vysadíte, podívejte kolik zábavy si užije v jeho přítomnosti. Dovolte ať najde oči, uši a ostatní části těla.

skákací gumavý jednorožec
skákací gumová kravička

 

Židlička

Protože roční děti sedí většinou v jídelní židličce, autosedačce nebo na maminčině klíně, myslíme si, že takové stylové židličky ve svém pokojíčku nemají. A to je velká škoda! S židličkou v podobě chlupatého nosorožce nebo krátko-krké žirafy je spousta legrace. Dá se přelézat, nakrmit, podrbat a nebo s ní podložit tatínkovi nohy.

židlička nosorožec
židlička žirafa

 

Houpací koník

Děti milují houpačky a zvládnou se houpat nekonečně dlouho. Pořiďte jim dřevěnou nebo plyšovou houpačku. S ní 100% zabodujete.

houpací kůň
houpací kůň plyšový

 

Stavebnice

Stavebnice jsou senzačním dárkem. Nejen, že podporují jemnou motoriku, ale také podněcují fantazii. I když je na obale napsáno od 1,5 let, věřte, že si s ní vyhrají už v roce. Třeba nebudou umět poskládat jednotlivé kostičky do sebe, ale hrát si s nimi zvládnou skvěle a postupně zjistí, jak to kouzlo vlastně funguje.

lego duplo
lego duplo

 

Auto nebo panenku

A co by to byly za tipy na dárky k 1. narozeninám, kdyby v nich chybělo velké nákladní auto nebo miminko.

Roční chlapeček má zcela jistě spoustu autíček, ale velké auto s vlečkou? No to mu nesmí chybět.

Stejně jako nesmí v pokojíčku žádné roční holčičky chybět panenka. Ještě si sice nebude umět hrát na maminku, ale zcela jistě pochopí, jak ji nakrmit a kde má očička. Maminka jí tak bude moci na miminku ukázat, jak se myjou ručičky nebo obléká čepička.

nákladní auto hračka
panenka látková - dárek k 2. narozeninám

K prvním narozeninám určitě zabodujete i knihou. S výběrem té správné vám pomůže náš článek TOP 20 nejlepších dětských knih.

Ročnímu děťátku můžete koupit spoustu věcí, ale vždy je lepší poradit se s rodiči. My to děláme tak, že se zeptáme na konkrétní dárek a několik jich máme v záloze. Tak rodič nemusí v rychlosti vymýšlet a bude rád za vaší iniciativu.

Hledáte-li další tipy na dárky pro roční holčičku nebo chlapečka, podívejte se do našeho vyhledávače, který pravidelně aktualizujeme a doplňujeme o nové tipy na skvělé dárky.

Registrujte se k odběru našich novinek, díky čemuž vám nic neunikne.

Vaše LaMuse

1 komentář k “1. narozeniny – tipy na dárky pro holčičky a chlapečky

  1. Pingback: Tipy na dárky pro nejmenší k 2. narozeninám - LaMuse

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *