Darujte dětem knihy – TOP 20 nejlepších dětských knih podle věku

2. duben je Mezinárodní den dětské knihy, který se slaví již několik desítek let. Proč zrovna 2. duben? V tento den se totiž narodil asi nejznámější dětský pohádkář H. CH. Andersen. Nejen k této příležitosti můžete darovat dětem knihy. Připravili jsme pro vás 20 tipů na nejlepší dětské knihy. Protože děti mají v různém věku různé zájmy, naše tipy jsme rozdělili podle věku do 4 kategorií.

Knihy pro nejmenší

Rok v lese - dárek pro děti

Další knížka, která nesmí chybět v knihovničce vašich dětí je Rok v lese od Emilie Dziubak. V této knize mohou děti pozorovat zvířátka v jednotlivých měsících. Uvidí, jak se připravují na zimu, kde spí, co jí… Tato kniha rozvíjí dětskou fantazii, vnímavost a schopnost logického myšlení.

koupit

Četbu u dětí můžete podporovat od narození. Už doutýdenní miminka vnímají kontrastní barvy. Právě pro ně je perfektní kniha Kontrastní zvířátka, která podporuje vytváření nových mozkových spojení a jejich vnímavost.

koupit
Kniha kontrastní zvířátka - dárek pro děti
Kniha Objevujeme svět ZOO - dárek pro děti

Malé děti jsou fascinovány zvířátky. Protože neudrží dlouho pozornost, vybírejte spíše obrázkové knížky než knihy s textem. Vaše děti si určitě zamilují knížku z edice MiniPEDIE Objevujeme svět! ZOO. Obrázky v tomto leporelu jsou pohyblivé a malé zvědavce určitě zaujmou.

koupit

Velká kniha českých říkadel bude skvělým pomocníkem pro každý den. Připomene vám říkadla z dětství a vy je budete moci naučit své děti.

koupit
Velká kniha českých říkadel - dárek pro děti
Veselá kniha o malém Krtkovi - dárek pro děti

A v neposlední řadě do našeho výběru nejlepších knížek pro děti řadíme Veselou knihu o malém Krtkovi. Knížky o Krtečkovi by neměly chybět v žádné knihovničce malého čtenáře a tato je bude zcela jistě bavit.

koupit

Knihy pro předškoláky

Kniha Jižánci aneb léčivé knihy pro děti a dospělé by rozhodně neměla chybět v žádné rodinné knihovničce. Knížku napsaly tři maminky. Pomocí 10 pohádek se malí, ale i velcí čtenáři naučí lépe rozeznat své emoce. Součástí knihy je i pracovní sešit, plný skvělých úkolů.

koupit
Knížka jižánci
Encyklopedie Animalium - dárek pro děti

Předškolní děti jsou úžasně zvídavé. Ukažte jim encyklopedii Animálium nebo přečtěte pohádkovou knížku a přitom je pozorujte jak hltají každé vaše slovo, každou novou věc, kterou se z té úžasné knihy dozvěděli.

koupit

V knize Špalíček veršů a pohádek najdete spoustu klasických pohádek, u kterých si zavzpomínáte na vaše dětství. Buddhovy pohádky zase malé broučky krásně uklidní a připraví na odpolední nebo večerní spinkání. Můj sešit Montessori zase umožní dětem vlastními silami poznávat okolní svět.

Kniha Buddhovy pohádky na dobrou noc - dárek pro děti
koupit
Špalíček veršů a pohádek - dárek pro děti
koupit
Můj sešit Montessori - dárek pro děti
koupit

Knihy pro školáky

I když školáci už umí číst, nezapomínejte a čtěte jim taky. Užijte si společnou chvilku u knížky a začtěte se spolu do úžasných příběhů Lichožroutů nebo Děti z Bullerbynu.

Kniha Lichožrouti - dárek pro děti
koupit
Kniha Děti z Bullerbynu - dárek pro děti
koupit

K procvičování prvního čtení je skvělá knížka z edice První čtení Bubáček. Zdatnějším čtenářům v knihovničce určitě nesmí chybět úžasný komiks Hilda nebo Deník malého Poseroutky.

Kniha První čtení Bubáček - dárek pro děti
koupit
Kniha Hilda - dárek pro děti
koupit
Kniha Deník malého poseroutky - dárek pro děti
koupit

Knihy pro teenagery

Spousta dětí dává přednost počítači nebo mobilu před knihou. Zkuste jim darovat jednu z těchto knih. Určitě je zaujme a pokud začnou číst, jen tak lehce nepřestanou. Tyto knihy je vtáhnou do děje a budou je chtít otevírat znovu a znovu.

Harry Potter a Relikvie smrti dárek pro děti
koupit
Kniha Dvůr křídel a zmaru - dárek pro děti
koupit
Kniha Letopisy Narnie - dárek pro děti
koupit

Toto je náš výčet 20 nejlepších dětských knih. Jaké knihy nesmí chybět v knihovničce vašich dětí? Podělte se s námi a inspirujte tak nejen nás, ale i ostatní čtenáře.

Naše tipy si můžete zaznamenat do zápisníků – už jste se inspirovali v našem článku plném zápisníků a poznámkových bloků?

Vaše LaMuse

O tomto diskutuje “Darujte dětem knihy – TOP 20 nejlepších dětských knih podle věku

  1. Zpětný odkaz: Tipy na dárky ke Dni dětí do 500,- Kč - LAMUSE

  2. Zpětný odkaz: 30+ tipů na originální dárek pro miminko do porodnice do 500,- Kč - LAMUSE

  3. Zpětný odkaz: Back to school - co nesmí správnému školákovi/studentovi chybět - LaMuse

  4. Zpětný odkaz: 13 nejhorších dárků k Vánocům - dárky, které byste nikdy neměli darovat - LaMuse

  5. Zpětný odkaz: Knižní dárky, které si vychutná každý - Březen, měsíc knihy - LaMuse

  6. Zpětný odkaz: 1. narozeniny - tipy na dárky pro holčičky a chlapečky - LaMuse

  7. Zpětný odkaz: Tipy na dárky pro nejmenší k 2. narozeninám - LaMuse

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Naše stránky využívají soubory cookie. Procházením LaMuse.cz potvrzujete, že víte, co to cookies jsou, jak je můžete odmítnout a jak zpracováváme osobní údaje.