Výročí svatby – tipy na dárky pro muže, tipy na dárky pro manželky

Nevíte si rady s dárkem k výročí svatby pro vašeho manžela nebo manželku? Máme pro vás inspiraci na dárky k výročí, ať už slavíte stříbrnou či zlatou svatbu. V prvních letech je velice jednoduché vybrat ten pravý dárek pro svého partnera, ale s přicházejícími roky se okruh dárků zužuje a je čím dál tím složitější najít vhodný dárek, který by vyjádřil naší radost ze společného manželského soužití. Nechte se tedy inspirovat našimi tipy.

Výročí svatby, je důležitý milník v partnerském životě. V tento den si manželské páry připomínají nejen svůj svatební den, ale také to, že zvládli společně překonat všechny nelehké překážky, které jim osud, ale i partnerský život, kladl do cesty. Za to, že partnerský vztah je plný tolerance a porozumění, se páry navzájem obdarovávají a překvapují originálními a zajímavými dárky.

Níže jsme pro vás vypsali všechny typy svateb a k nim přiřadili barvy a drahé kameny. Najdete zde i naše tipy na dárky nejen pro ženy, ale také pro muže.

 

1. VÝROČÍ – BAVLNĚNÁ SVATBA

Pro toto výročí je ikonická barva žlutá a zlatá. Mezi drahé kameny vhodné k darování patří například Perla nebo Peridot. Perlové náušnice jsou skvělou volbou k 1. výročí svatby.

K bavlněné svatbě je ideální darovat něco z tohoto materiálu. Překvapte manžela luxusním županem z kvalitní česané bavlny.

župany luxusní česaná bavlna
Koupit
Koupit

2. VÝROČÍ – PAPÍROVÁ SVATBA

Barvou druhého výročí je červená a pokud budete chtít darovat své polovičce drahý kámen, tak je pro toto období nejideálnější Granát a Růženin.

Ideálními dárky jsou dárkové poukázky, protože tak si obdarovaný vybere přesně to co se mu líbí. Poukazy jsou většinou tištěny na papír, a proto jsou skvělým tipem k papírové svatbě – výročí 2 let.

Ne každý rád daruje dárkové poukazy, protože mu připadají neosobní. Překvapte ji nádhernou kytici, kterou ji doručí kurýr po celé České republice. Bude se cítit jako v Pretty Woman. 

Zavzpomínejte na svůj velký den a namalujte si společně vaší svatební fotografii. S malováním podle čísel vám to půjde velice lehce a výsledný obraz vás opravdu mile překvapí.

Nádherný dárek k 2. výročí svatby je Kronika: Nevěsto, vyprávěj. Do této knihy můžete jako babička nebo maminka, která daruje knihu vyplnit vaše příběhy seznámení s tátou a dědou a dcera si svůj příběh vyplní sama. Nebo knihu darujte své manželce a společně ji vyplňte. Zavzpomínáte na vaše společné chvíle ❤️

Pro rodiče nebo prarodiče je album – kniha s místem na zaznamenávání všech výročí. Hodí ke všem výročím svatby – čím větší, tím více vzpomínke.

Pokud chcete k výročí překvapit manžela, vaše rodiče, doplňte chybějící fota, zmínky jak jste výročí oslavili, co jste dostali. Takto doplňte všechny předešlá výročí a to aktuální si již doplní obdarovaný. Za nás hodně sofistikovaný dárek s přidanou hodnotou.  

dárkový poukaz
Koupit
dárek ke svatbě
Koupit
kytice s doručením po republice
Koupit
dárek k výročí personalizovaný
koupit

3. VÝROČÍ – KOŽENÁ SVATBA

K třetímu výročí ladí bílá barva, perly, nefrit a krystaly.

Svého muže potěšíte kvalitní koženou peněženkou, která je jeho každodenní nezbytností. Nechte na ni vyrazit manželovy iniciály nebo datum vaší svatby. Tak se stane jeho peněženka jedinečnou. Nebo mu darujte kožený opasek, s revolučním zapínáním REDFIR. Díky němu bude vždy elegantní a neodolatelný.

Manželce se bude líbit k výročí tří let dárek v podobě šperku nebo kvalitní kožená kabelka. 

Swarovski set k 50. narozeninám - článek
Koupit
Koupit
Koupit
Redfir opasek s revolucni sponou
Koupit

4. VÝROČÍ – KVĚTINOVÁ/OVOCNÁ SVATBA

Ke čtvrtému výročí se doporučuje dávat modré nebo zelené dárky nebo drahé kameny, kterými jsou Modrý Topaz, Modrý Zirkon nebo Ametyst.

Pokud chcete dodržet symboliku výročí svateb, darujte manželovi bedýnku plnou svěžího ovoce, v které najde i kvalitní víno a bonboniéru ve tvaru srdce. Pokud si na symbolice nepotrpíte, zaručeně ho potěšíte krásnou holící sadou, na kterou můžete nechat vyrýt cokoli vás napadne. Třeba verš z vašeho svatebního oznámení. Vzpomenete si ještě na něj?

Kytice a bonboniéra dárek k výročí
Koupit
ovocná bedýnka
Koupit
holící sada k 60. narozeninám
Koupit

5. VÝROČÍ – DŘEVĚNÁ SVATBA

Pro toto výročí je vhodná barva modrá, růžová a tyrkysová. Drahými kameny vhodnými k obdarování jsou Safír, Růžový Turmalín a Růženin.

Darujte manželovi k 5. výročí něco krásného, originálního a personalizovaného. Stylovou dřevěnou placatku nebo dřevěný obraz vás dvou. Spoustu dřevěných dárků s možnosti gravírování nabízí Hooray.

Luxusní kožené kšandy s vyrytým monogramem, jsou taky velice oblíbeným dárkem k výročí svatby u mužů.

Okořeňte si své výročí nejlepší pepřem na světě! Darujte ho své polovičce v krásném balení s designovým mlýnkem.

Kdo by odolal ručně dělaným pralinkám. Darujte svému muži nebo své manželce k výročí 5 let 30 pralinek ukrytých do okouzlujícího kufříku vyrobeného z afrického dřeva.

placatka s gravírováním
Koupit
Luxusní kožené kšandy s gravírováním
Koupit
Dřevěná vonící kytice
Koupit
Koupit

6. VÝROČÍ – ŽELEZNÁ/ZINKOVÁ SVATBA

Nachově bílá barva a tyrkysová jsou typické pro šesté výročí. Železné svatbě přinese štěstí Ametyst a Granát.

Příjemný tyrkysový svetr je náš tip pro vašeho manžela. Nejen tato barva, ale i střih sluší téměř každému. Svou manželku můžete mile potěšit krásnou romantickou noční košilkou.

Koupit
Koupit
Koupit
noční košilka - dárek k výročí
Koupit

7. VÝROČÍ –  VLNĚNÁ SVATBA

Žluté nebo krémové dárky jsou nejvhodnější pro sedmé výročí, stejně jako tyto drahé kameny: Onyx, Žlutý safír, Měď a Lapis Lazuli.

Krásná a kvalitní vlněná deka není jen senzační dárek pro manželky, ale potěší i vaše muže.

Dárková sada keramického pera Scrikss Oscar, koženého vizitkáře a koženého zápisníku, je tím pravým dárkem pro vašeho manžela k výročí 7 let. Na pero můžete totiž nechat vygravírovat jeho jméno, datum vaší svatby, nebo cokoli vás napadne.

Pokud hledáte vtipný dárek k výročí 7 let, zabalte váš dárek do vlny a uvidíte, že váš muž nebo žena budou dlouho bloumat nad tím jak jste to mysleli.

Koupit
článek - Sada prero, diar, obal na vizitky - vyročí svatby
Koupit
článek - pánský vlněný svetr - dárek k výročí pro muže
Koupit
vlněné rukavice
Koupit

8. VÝROČÍ – BRONZOVÁ/PLECHOVÁ SVATBA

Pro bronzovou svatbu se nehodí žádná jiná barva lépe než bronzová. Mezi drahé kameny vhodné k darování patří například Turmalín, Tanzanit a Bronz.

Krásný bronzový šperk je tím pravým dárkem k výročí 8 let pro vaší manželku, pokud však chcete ohromit něčím opravdu originálním, darujte jí klíčenku ve tvaru srdce, na kterou můžete nechat vyrýt její jméno, datum vašeho sňatku, nebo cokoli vás napadne.

A co mohou darovat ženy svým manželům? Pokud váš manžel není typ, kterému by se zalíbily bronzové šperky , zkuste ho překvapit stylovými bronzovými hodinkami .

Koupit
Přívěsek na klíče SRDCE ROSY, Swarovski + MOŽNOST GRAVÍROVÁNÍ
Koupit
Koupit

9. VÝROČÍ – MĚDĚNÁ/HLINĚNÁ SVATBA

Cihlově červená barva, je ta pravá k devátému výročí vaší svatby. Nejvhodnějšími drahými kameny k obdarovaní jsou Lapis Lazuri, Tygří oko a Andalusit.

Skvělým dárkem pro každého muže je kvalitní autokosmetika. Darujte mu k devátému výročí sadu nanosmetiky Pikatec, která se dokonale postará o karosérii a skla jeho milovaného auta.

Červená barva sluší snad všem typům žen, jen bohužel si jí ne všechny troufnou obléknout. Muži, zkuste svým ženám koupit červené šaty a dát jim tím najevo jejich ženskost a krásu. Navíc tyto mají lichotivý střih, který sedne snad každé postavě. Pokud si na koupi šatů netroufáte, určitě nešlápnete vedle romantickým červeným spodním prádlem.

červené spodní prádlo
Koupit
červené šaty
Koupit
pikatec
Koupit
Koupit

10. VÝROČÍ – CÍNOVÁ/RŮŽOVÁ SVATBA

K desátému výročí, tedy růžové svatbě, se nehodí žádná jiná barva lépe než růžová. Drahé kameny pro toto výročí jsou diamant, krystal, onyx a zelený turmalín.

Desáté výročí, je velký milník v partnerském životě a pokud nejste typ, který oslavuje výročí svatby každý rok, tak oslavu desátého výročí, si určitě nenecháte nikým vzít.

K tomuto výročí můžete darovat svému muži kvalitní značkové hodinky, které mu boudou připomínat deset let strávených po boku s vámi. Muži mohou obdarovat své ženy, krásným šperkem s diamantem nebo taky hodinkami s tímto drahým kamenem, který je charakteristický pro desáté výročí.

Koupit
Koupit
Koupit
Koupit

11. VÝROČÍ – OCELOVÁ SVATBA

Tyrkysová je barva tohoto výročí a drahé kameny, které nejlépe vystihují ocelovou svatbu jsou Tyrkys a Hematit.

Krásným dárkem k pro muže jsou ocelové manžetové knoflíčky. Překvapit ho můžete taky zavíracím kapesním nožem z nerez oceli, na který můžete nechat vyryt osobní vzkaz.

Manželku můžete překvapit originálními dřevěnými korály jak jinak než v tyrkysové barvě.

Koupit
Koupit
Nůž - výročí svatby
Koupit
manžetové knoflíčky - dárek k výročí pro muže
Koupit

12. VÝROČÍ – HEDVÁBNÁ SVATBA

K dvanáctému výročí svatby se nejvíce hodí meruňková barva. Drahými kameny, které reprezentují toto výročí jsou Jadeit, Achát, Perla a Granát.

Hedvábná kravata je perfektním dárkem k jedenáctému výročí pro vašeho manžela. Muži mohou obdarovat své ženy kvalitní českou kosmetikou s výtažkem z perel a hedvábí.

hedvábná kravata
Koupit
Koupit
Koupit
Koupit

13. VÝROČÍ – KRAJKOVÁ SVATBA

Pro tuto svatbu je ikonická barva bílá. Citrín, Malachit a Opál jsou vhodné kameny k obdarování k třináctému výročí.

Darovat krajkové spodní prádlo k výročí sice není moc originální, ale zaručeně tím svou ženu potěšíte. Ženy mohou obdarovat své muže kvalitním a elegantním  parfémem.

Hodinky s diamantem - dár
Koupit
Koupit
Koupit
Dior parfém pro muže
Koupit

14. VÝROČÍ – SLONOVINOVÁ SVATBA

K čtrnáctému výročí darujte své polovičce dárek v barvě slonové kosti. Můžete také darovat zlato nebo drahý kámen Opál.

Z etických důvodů vám nedáme tipy na dárky ze slonoviny.

Myslíme si, že krásných a elegantních županů není nikdy dost, proto náš typ k čtrnáctému výročí pro manželky je tento krásný elegantní župan. Každý muž je rád mužem, i ten elegantní, a proto všechny typy mužů potěší originální sada na nářadí.

Koupit
Koupit
Koupit
Koupit

 15. VÝROČÍ – KŘIŠŤÁLOVÁ/SKLENĚNÁ SVATBA

Barvou tohoto výročí 15 let je červená a těmi pravými drahými kameny jsou Rubín, Rhodolit a Modrý safír.

Zkuste darovat svému muži k výročí knihu. Určitě se mu, po patnácti letech společného soužití, trefíte do noty správným výběrem. Ženy ocení minimalistické náušnice s pravým rubínem.

článek náušnice
Koupit
Koupit
Koupit
karafa na alkohol
Koupit

20. VÝROČÍ – PORCELÁNOVÁ SVATBA

Smaragdově zelená nebo bílá barva je ta pravá pro dárky k tomuto výročí. Štěstí vám také přinese Smaragd a Alexandrit.

Porcelánová svatba je skvělou příležitostí k obnově porcelánu ve vaší domácnosti. Tato stylová čajová souprava potěší manželku i manžela a určitě motivuje k společně strávených chvilkám u šálku dobrého čaje. Pokud jste milovníci kávy, pořiďte si romantickou soupravu na espresso.

Fit náramek - dárek k výročí
Koupit
Koupit
Koupit
Koupit

25. VÝROČÍ – STŘÍBRNÁ SVATBA

Jiná barva než stříbrná není vhodnější pro dvacátépáté výročí. Jako dravý kov je ideální stříbro.

Opasek je šperk muže, darujte mu tedy krásný kožený opasek, který dotvoří jeho zevnějšek k dokonalosti. Stříbrný šperkem potěší muži své ženy kdykoliv a k 25. výročí obzvláště. Dalšími stříbrnými šperky se můžete inspirovat i v našem článku: Jaký šperk koupit k 25. výročí svatby?

článke - swarovski-nahrdelnik-s-trpytivym-priveskem-hote-5300330_1448980120180420140610
Koupit
Koupit
Koupit
Koupit

30. VÝROČÍ – PERLOVÁ SVATBA

Zelená je ta pravá barva pro třicáté výročí. Můžete darovat perly nebo diamaty. Výročí 30 let si zaslouží opravdu krásný dárek s odkazem, na který budete buď vzpomínat, nebo ho budete nosit stále při sobě,

Perlový náhrdelník si přeje snad každá žena a není vhodnější doba než jej darovat k výročí perlové svatby. A co diamant? Diamant by měla mít každá žena.  A pokud ho neměla doposud, je teď ta nejvhodnější chvíle.
Manžela překvapte a nechte vyrobit krásné skleničky s vlastním motivem, heslem nebo textem k výročí, přidejte víno (pokud jste pivaři, vytvořte si pivní sklenice) a užijte si váš výroční večer.
A pokud chcete zážitek na celý život, jste spolu přece už téměř čtvrt století, vsaďte na zážitek. Nejlépe pro vás oba. Pokud jste ještě neabsolvovali let balónem, jděte do toho. Adrenalin, nádherný výhled a vy dva. Možností je také vzducholoď nebo let vrtulníkem. Tolik z nebes. 

skleničky s pískováním a vlastním motivem
Koupit
zážitkový dárek let balónem
Koupit
personalizovaný šperk
Koupit
Perlový náhrdelník - dárek pro ženy
Koupit

35. VÝROČÍ – KORÁLOVÁ/PLÁTĚNÁ/LNĚNÁ SVATBA

Ikonickou barvou tohoto výročí je korál. Drahými kovy potom Smaragd, Korál a Jadeit.

Kvalitní české lněné povlečení udělá radost nejen manželce, ale i manželovi. Vyzkoušejte darovat tento praktický dárek, určitě nešlápnete vedle. Manžela, ale asi více potěšíte slušivou lněnou košilí.

Koupit
Koupit
kosmetická sada
Koupit
Koupit

Domníváme se, že od tohoto výročí dále, si už manželé moc dárků nekupují a pokud jo, tak jen malé drobnosti, o kterých ví, že toho druhého potěší nejvíc. Netroufáme si jim radit, co mají tomu druhému po tolika letech společného soužití koupit, protože to oni sami ví nejlépe. Proto u těchto výročí naleznete inspiraci pro jejich děti nebo nejbližší, kteří je chtějí odměnit, za jejich krásné manželství.

dárek k výročí pro rodiče

Dřevěná krabička s vyřezávanými srdíčky a vlastním textem bude dokonalým dárkem pro výročí vašich rodičů. Krabičku můžete naplnit oblíbenými věcmi, společnými fotkami a vším co je vám nebo manželům blízké.

Koupit

40. VÝROČÍ – RUBÍNOVÁ SVATBA

Jiná než červená barva snad toto výročí nemůže vystihnout lépe. Z drahých kovů je to jak jinak než Rubín.

Obdarujte manželský pár pobytem v jednom ze tří apartmanů zámku Jemniště. Čím se liší od jiných pobytů? Je tu soukromí, manželé mohou obdivovat zámecké zahrady, využít soukromé spa pro dva a pochutnat si na domácí stravě. Panství Jemniště udělá z jejich pobytu pohádku.

Darujte své manželce nebo párů slavícímu výročí svatby 40 let elegantní sklenice na šampaňské, které mají ve stopce čisté krystalky Swarovski.

pobyt na soukromém zámku
Koupit
Sklenice na šampaňské swarovski
Koupit

45. VÝROČÍ – SAFÍROVÁ SVATBA

K čtyřicátému pátému výročí svatby se nejvíce hodí modrá barva. Drahým kamenem, který reprezentuje toto výročí je Safír.

Skvělým dárkem může být i sada Fondue, která promění i obyčejné jídlo ve skvělý společenský zážitek. Nebo darujte k výročí dokonalou čajovou bedýnku plnou těch nejlepších čajů. Darovat můžete i předplatné této bedýnky.

Koupit
Čajové bedýnky - předplatné čajů
Koupit

50. VÝROČÍ – ZLATÁ SVATBA

Zlatá barva a zlato je jednoznačně nejlepší a nejvhodnější dárek k výročí svatby 50 let.

Padesáte výročí si zaslouží pořádnou oslavu. Darujte láhev kvalitních šampaňského se stylovými skleničkami, nebo příjemné ložní povlečení s decentním lemováním.

Koupit
Koupit

55. VÝROČÍ – SMARAGDOVÁ SVATBA

K padesátému pátému výročí ladí smaragdově zelená barva, Smaragd a Alexandrit.

Zkuste páru darovat  fotorámečkem s vašimi společnými fotkami. Takový osobní dáreček dojme a potěší snad každého. Nebo darujte kvalitní sadu ručníků a osušky z biobavny, která je nadchne svou hebkostí.

Koupit
Koupit

60. VÝROČÍ – DIAMANTOVÁ SVATBA

K diamantové svatbě bude nejvhodnější darovat diamant, nebo cokoli bílého.

Maminku/manželku k tomuto výročí určitě potěšíte krásnými náušnicemi s pravým diamantem. A tatínkovi/manželovi věnujte láhev kvalitní wiskey s osobním přáním gravírovaným přímo na láhvi. To bude opravdu originální dárek k výročí 60 let.

láhev Jack Daniel s gravírováním dárek k padesátinám
Koupit
Koupit

65. VÝROČÍ – KAMENNÁ SVATBA

Tato svatba nemá žádnou ikonickou baru ani drahý kámen či kov.

Osobní dárky jsou ty nejhezčí, věnujte proto manželskému páru krásnou  personalizovanou bonboniéruna kterou můžete nechat vytisknout jejich společnou fotku nebo fotku jejich vnoučat. Nebo pletenou deku, která je nejen krásným doplňkem do interiéru, ale i krásně zahřeje.

Koupit
pletená deka
Koupit

70. VÝROČÍ – PLATINOVÁ/BRILIANTOVÁ SVATBA

I když tato svatba nemá žádnou typickou barvu, již podle názvu můžete uhodnout, že drahý kámen této svatby je briliant.

Nádherné výročí si zaslouží skvostné dárky. Muže obdarujte stylovým briliantovým setem manžetových knoflíčků se sponou na kravatu a sponou na peníze. A ženu potěšíte jistě přívěskem s pravým briliantem.

Koupit
Koupit

75. VÝROČÍ – NEBESKÁ SVATBA ČI SVATBA KORUNOVAČNÍCH KLENOTŮ

Tato svatba nemá žádnou ikonickou baru ani drahý kámen či kov.

Darujte k výročí 75 let bonboniéru, na jejíž obal můžete nechat vytisknout třeba fotku ze svatby. Taková bonboniéra se stane unikátním osobním dárkem.

Nebo darujte sadu pochoutek na celý týden, která ukrývá hořkou čokoládu, pralinky, čokoládové lanýže a další skvělé pochoutky.

Bonboniéra s vlastní fotografií - výročí svatby
Koupit
Sada pochoutek na celý týden - výročí svatby
Koupit

80. VÝROČÍ – MULTIPLATINOVÁ SVATBA

Tato svatba nemá žádnou ikonickou baru ani drahý kámen, protože je sama o sobě ikonická.

Košík českých dobrot potěší každého a věříme, že i pár, který dostál tak krásnému výročí 80 let. 

český dárkový koš - dárek k výročí
Koupit
Koupit

Nejlepší tip na dárek vám dá právě partner sám, aniž byste si to uvědomovali. Zkuste ho pozorně vnímat a naslouchejte mu. Když spolu pojedete autem, nebo budete čekat ve frontě u pokladny, zeptejte se ho co má rád. Zajímejte se o něj a zjistěte, co ho naplňuje a dělá šťastným. Během roku přijdete na spoustu dárku, které by se mohly partnerovi líbit. Takové nápady si někam zapisujte a když přijde den D, nebudete si muset lámat hlavu co koupit.

Jaké dárky k výročí dáváte svým partnerům nejčastěji vy? Podělte se o ně s námi v komentáři a pomozte nám inspirovat ostatní.

Vaše LaMuse

O tomto diskutuje “Výročí svatby – tipy na dárky pro muže, tipy na dárky pro manželky

  1. Marci napsal:

    Děkuji za spoustu pěkných tipů na jednom místě. Hlavně mě zaujaly názvy jednotlivých výročí svatby, to jsem doteď neznala. Za mě, a snad můžu mluvit i za manžela 🙂 udělají největší radost zážitky, třeba pobyt jako dárek nebo něco nevšedního. To jsme my vždycky moc ocenili a nikdo se nemusí trápit, jestli věc danému sedne velikostně nebo stylově. Já ráda využívám jako inspiraci tuto agenturu https://www.impresio.eu/products-list/svatebni-dary a pak samozřejmě si nejvíc cením osobního doporučení, od kamarádek atd.

  2. Kata4 napsal:

    Dobrý den, my jsme si vytvářeli svatební oznámení sami. Využili jsme k tomu nástroje Canva. Vlastně pro všechny svatební tiskoviny. Se správným příslušenstvím pro 3D tiskárnu jsme to měli i krásně vytisknuté. A nepotřebovali jsme ani pomoc od grafiků. Příslušenství pro 3D tiskárnu jsme sháněli tady: https://eshop.sharplayers.cz/prislusenstvi. Doporučujeme i pro ostatní. 🙂

  3. Janička napsal:

    Krásná ispirace. Přišla jsem tedy pro tip na dárek ke kamenné svatbě a doufala jsem v něco více originálního 🙂 Kdyby měl někdo nápady, budu ráda. Šperk s kamenem a lahev už jsme dávali k diamantové svatbě – to dostal dědeček limitovanou edici Ginu od Žufánka a babi za svatou trpělivost náušnice se smaragdy. Tentokrát si říkám, že např. nějaká socha nebo zajímavý kamenný prvek do zahrady s rytinou by mohl být to pravé, jen nevím, na koho se ohledně výroby obrátit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Naše stránky využívají soubory cookie. Procházením LaMuse.cz potvrzujete, že víte, co to cookies jsou, jak je můžete odmítnout a jak zpracováváme osobní údaje.