Srovnání nejlepších motivačních diářů roku 2020

Hledáte ideální motivační diář, ale nevíte po jakém šáhnout? Vybrala jsem 5 nejlepších diářů a podívala se jim na „stránky“. Věřím, že vám rozhodnutí s nákupem diáře na rok 2020 usnadním a vy si vyberete toho nejlepšího parťáka na plánování.

Koukněte na skvělé české motivační diáře od firem Doller, Papilote, Bobo blok a Clever Minds a diář s deníkem Start 365.

Na konci článku najdete přehlednou tabulku, která vám usnadní konečný výběr toho nejlepšího motivačního diáře.

článek srovnání nejlepších motivačních diářů

DOLLER

Doller je pomocník na cestě za tvými sny.

Motivační diář DOLLER vytvořili Jirka Doležal s Honzou Emlerem ještě při studiu na vysoké škole. Vytvořili ho pro vlastní potřeby, a protože se líbil, nabídli  ho dál. V současnosti Doller motivuje a pomáhá vést k cíli tisíce lidí. Možná i vám pomůže nastartovat projekt nebo jen uspořádat myšlenky a lépe zvládnout time management.

Je vyroben v České republice, vytištěn na ekologicky šetrném papíru s certifikací FSC (Forest Stewardship Council).

Vzhled

Diář Doller je elegantní diář v černých tvrdých deskách z italské vege koženky. Jeho minimalistický a jednoduchý vzhled je velice praktický a nenápadný. Je to ideální diář pro ty, co ho nosí neustále u sebe, protože má půlroční variantu a tím pádem netaháte zápisky celého roku. Další jeho velké pozitivum je, že můžete začít s plánováním kdykoli – je nedatovaný. Sami si jen musíte pohlídat svátky a významné dny. 

článek srovnání nejlepších motivačních diářů

Diáři nechybí praktická gumička pro jeho uzavření, obálka na drobnosti a záložka. Trochu postrádám gumičku na pero, kterou bych u tak kompaktního diáře uvítala.  

Obsah

Motivační diář začíná otázkami na vaše vize, cíle a sny. Pak si vyberte měsíc, kterým začnete vaše plánování. Já bych tuto stránku určitě využila jako plánovač nejdůležitějších událostí roku nebo úplně vypustila, protože označení měsíce nechybí ani na každé další stránce plánovače.

Každý měsíc najdete v diáři motivační citát, který vás nakopne, nebo aspoň hodí do hlavy zajímavou myšlenku.

článek srovnání nejlepších motivačních diářů

Otočte stránku a naplánujte si celý měsíc, nejdůležitější úkoly a samozřejmě i měsíční cíle.

Na dalších stranách si už detailně rozplánujte týden. Najdete zde prostor pro týdenní cíle, kolonku na priority, komu zavolat a nesmí chybět nápady a poznámky. Pokud vám tento prostor nebude stačit, v zadní části diáře najdete 11 prázdných a 11 tečkovaných stran, pro další vaše poznámky nebo nápady.

Na konci měsíce nesmí chybět jeho shrnutí, splněné a nesplněné cíle, pozitiva a co změnit. Nechybí ani půlroční shrnutí a jako malý bonus je na konci diáře velká mapa světa, kterou můžete kreativně využít jak chcete. Třeba na uskutečněné cesty.

Shrnutí

Velké plusy získává za to, že je český každým coulem. Protože nosím diář vždy a všude, líbí se mi i jeho praktický vzhled. Postrádám gumičku na pero a chybí mi v něm třeba jen nálepka s přehledem dat v roce. Když vypisuji diář na další týden, musím si brát k ruce mobil nebo kalendář.

 

Start 365 – Helma 365

Motivační diář a deník 365 START vás nesvazuje, ale inspiruje a motivuje na vaší cestě, ukazuje možnosti pro váš vzácný čas.

Motivační deník a diář Start 365 kombinuje to nejlepší z diářů a poznámkových bloků v jednom produktu. Skvěle se hodí k plánování metodou Bullet journal a pro kreativce, kteří se nechtějí řídit předepsanými kolonkami.

Vzhled

Diář má elegantní tvrdé desky z bílé syntetické koženky. Můžete ho jednoduše uzavřít gumičkou, takže z něj jen tak něco nevypadne. Má 2 kapsy na nálepky, vizitky a vše co potřebujete nosit v diáři u sebe, dvě hedvábné záložky, gumičku na pero, nálepky a praktické pravítko.

článek srovnání nejlepších motivačních diářů

Obsah

Diář začíná prostorem pro stanovení cílů. Na další straně je přehled roku 2020 a 2021 vč. místa na poznámky. Pak 18 měsíční kalendárium od ledna 2020 do června 2021. Každý měsíc má svou dvoustranu a vy si tak můžete přehledně naplánovat důležité události měsíce. 

článek srovnání nejlepších motivačních diářů

V diáři jsou nálepky pro vytvoření vlastního hmatníku, aby jste přehledně našli to, co hledáte. Na konci diáře nechybí ani přehledný index pro vytvoření vlastního obsahu.

Nejrozsáhlejší část diáře tvoří tečkovaný zápisník, kde si můžete vytvořit vlastní systém plánování.

Shrnutí

Start 365 je vhodný pro kreativce a ty, kteří chtějí mít vše potřebné po ruce. Můžete si vytvořit vlastní systém plánování, který vám vyhovuje a neomezovat se na možnosti předtištěného diáře. Na jejich webu najdete spoustu šablon, jak si vytvořit ten nejdokonalejší plánovač. Má ze všech diářů největší doplňkovou výbavu.

 

Vega – Papelote

Elegán v odolném obalu z veganské kůže přestojí i ty nejnáročnější týdny narvané k prasknutí.

Diář Vega je z dílny České firmy Papelote, která vznikla na základě skvělé myšlenky a dokonale zpracované diplomové práce Kateřiny Šáchové. Papelote si klade za cíl oživit zapomenutou krásu papíru a papírnictví vůbec a poukázat na důležitost role papíru v naší historii, kultuře, ale i současnosti.

Vzhled

Pro naše srovnání diářů jsem si z Papelote vybrala týdenní diář Vega L 2020 . Je to datovaný motivační diář v odolném obalu z veganské kůže. Ustojí i ty nejnáročnější týdny narvané k prasknutí.

Obal je vyroben z celulózy a je pratelný. Noste tedy svůj diář Vega stále u sebe, vyčistěte a na další rok si do desek kupte jen novou náplň. Diáři nechybí ani praktická gumička na jeho uzavření, hedvábná záložka a kapsy na schování věcí, které by mohly lehce vyklouznout.

článek srovnání nejlepších motivačních diářů

Obsah

Diář je pro milovníky minimalismu a to nejen vzhledem, ale i vnitřním rozložením. Vše čisté, jemné a bez zbytečných kudrlinek. Najdete v něm jen data a kolonky. Vše ostatní si vypište a rozvrhněte podle sebe. Přesně tak, jak to máte rádi.

článek srovnání nejlepších motivačních diářů

První list diáře je čistý a ti co si svůj diář podepisují, tak se mohou kreativně vyjádřit a napsat své iniciály a důležité informace.

Na další dvoustraně najdete celoroční kalendář pro rok 2020 a 2021. Otočte a naplánujte si jednotlivé měsíce roku. Každá strana má dva sloupce (měsíce) s daty.

Pak už následuje týdenní plánovač. V horní třetině každé dvojstránky najdete dny v týdnu včetně svátků, spodní 2/3 jsou tečkované a je čistě na vás, jak je využijete. Sami si určete kolonky a vše co je pro vás důležité.

Na konci diáře je místo pro vaše poznámky.

Shrnutí

Diář mě velmi zaujal vzhledem. Už na první pohled je z něho patrná preciznost zpracování. Je 100% český a udržitelný a tím si mě získává. Má hedvábně jemný papír a moc se mi líbí jeho desky, které jsou měkké, ale odolné a pevné. Jen opět postrádám gumičku na pero. Nechci ho lovit v tašce, chci ho mít u diáře. 

 

Můj diář 2020 – Bobo Blok

Můj diář vyrobila česká rodinná firma Bobo blok, která se papírenství věnuje od roku 1991. Jejich zkušenosti vložili do svých produktů, které jsou kvalitní a precizně zpracované.

Vzhled

Můj diář 2020 je opravdový klenot. Má kartonové desky, na které si můžete nechat zdarma laserově vypálit vaše jméno. Je svázán praktickou kroužkovou vazbou, díky které se vám diář nebude zavírat a můžete listy otočit o 360°.

Pokud máte dost nudných diářů stále stejného vzhledu, pak Můj diář je ten pravý pro vás. Je nápaditý, veselý a na každé straně vás čekají milé prupovídky nebo tip na aktivitu, která vám zpříjemní týden.

gumičku, kterou se dá uzavřít, hedvábnou záložku a nechybí ani kapsička na nálepky nebo vizitky.

článek srovnání nejlepších motivačních diářů

Obsah

První dvoustrana diáře je věnována vlastním cílům a shrnutí loňského roku. Na další dvoustraně je přehled roku 2020 a 2021 a následuje měsíční přehled, díky kterému máte nejdůležitější dny měsíc přehledně poznačeny.

Hlavní část diáře tvoří týdenní kalendárium, u kterého nechybí prostor pro úkoly, poznámky, cíl týdne a kolonku, kde si zapíšete nejlepší zážitek týdne. Díky těmto maličkostem se s diáře stává deník, ke kterému se jistě budete rádi vracet a připomínat si kolik krásných okamžiků jste zažili.

článek srovnání nejlepších motivačních diářů

Na konci každého měsíce je tečkovaná dvoustrana, která slouží k vašemu zhodnocení prožitého měsíce.

Tip LaMuse: Zkuste si na dvoustraně vytyčit i prostor pro měsíční cíle. Cíle nás posouvají a motivují.

Diář vám dá dva týdny na víc. Na začátku diáře najdete poslední prosincový týden a na konci první týden v lednu.

Na konci diáře nechybí zhodnocení roku, kde si můžete vypsat váš nejsilnější zážitek, největší úspěch, co vás rok naučil. Taky nechybí prostor pro naplánování příštího roku.

V diáři najdete předkreslené myšlenkové mapy, které se vždy hodí. Co mě velice mile překvapilo jsou antistresové omalovánky s hudbou. Věřím, že dvoustrana nezůstane nevybarvená a v průběhu roku si majitel diáře najde čas zpomalit a vybarvit si je. S pastelkou v ruce vás totiž napadne spousta skvělých myšlenek.

Závěr diáře už patří vašim poznámkám, receptům. Najdete tam i praktické nákupní seznamy, rozvrhy hodin a rodinné rozvrhy.

Pokud chcete efektivně spojit plánování rodinného a pracovního života nebo jen potřebujete mít místo navíc nebo začít plánovat kdykoli metodou Bullet journal, pořiďte si k diáři Můj zápisník, který je stejný jako Můj diář, jen místo kalendária má jednu stranu věnovanou úkolům, poznámkám, cílům a radostem, druhou stranu tečkovanou připravenou na vaše nápady.

článek srovnání nejlepších motivačních diářů

Shrnutí

I tento diář je navržen, vytištěn i svázán v České republice, za což získává plusové body. Má na dotek hedvábně jemný papír a nádherné ilustrace. Je to spíše ženský diář, který se stane ozdobou vašeho psacího stolu. Diář je ze všech zmíněných diářů obsahově nejbohatší. 

 

Chytrý diář Pilot – Clever Minds

Jednoduchý nástroj na složité výzvy

Jan Straka, spolutvůrce značky Clever Minds, navrhl svůj první diář v sedmi letech. Jeho nápad a nadšení postupně uzrálo a od roku 2015 začal vyrábět zápisníky pod značkou Clever Minds notebook.

Vzhled

Chytrý diář Pilot kartonové desky a praktickou kroužkovou vazbu. Nechybí ani gumička na svázání diáře, místo hedvábné záložky v diáři najdete papírovou s motivačním citátem. Diář je vyroben a navržen v Česku. Je nedatovaný a tak můžete začít plánovat kdy se vám zachce.

článek srovnání nejlepších motivačních diářů

Ten náš je půlroční. Na e-shou Clever Minds najdete i roční verzi, můžete si vybrat mezi třemi velikostmi a má i černou barevnou variantu.

Obsah

Diář začíná velice originálním slibem, aby jste svůj život prožili a ne se jim nechali vláčet. Následuje strana, na kterou napište roční cíle. Na dalších dvou stranách najdete měsíční kalendárium na půl roku. Protože je diář nedatovaný, vše si musíte vyplnit sami. Každý týden začíná stranou s přehledem týdne, kde si stanovíte 3 nejdůležitější záležitosti, které chcete stihnout, dále projekty, úkoly a aktivity týdne.

článek srovnání nejlepších motivačních diářů

Následuje dvoustrana s týdenním plánovačem, který vám každý den připomene, že tu kromě práce je i volný čas a okamžiky, které si zaslouží pozornost a vděčnost. Zapište si je a udělejte tak z plánovače svůj deník. Otočte stránku a zhodnoťte týden, vypište si co vám udělalo radost a co se vám podařilo. 

Na konci diáře najdete spoustu prostoru na vaše další poznámky

Shrnutí

Tisk v diáři je v hnědých tónech, to je příjemná změna ve srovnání s ostatními diáři. Postrádám kapsičku na nálepky a vizitky. Skvělé na něm je, že ho seženete v různých velikostních variantách a samozřejmostí je česká výroba.

 

I když jsou diáře odlišné, mají 4 společné znaky a to tečkované stránky, gumičku na upevnění diáře, nažloutlý papír, který neunavuje oči a zaoblené rohy. Najdete další?

V tabulce níže jsem doplnila další údaje o diářích. Diáře Doller, Vega i Pilot mají i své další varianty. Pokud jste se rozhodli pro jeden z nich, ale chtěli byste jeho datovanou/nedatovanou verzi, jiný rozměr nebo celoroční variantu, mrkněte na jejich e-shop. Určitě tam najdete co hledáte.

článek srovnání nejlepších motivačních diářů

Abych řekla pravdu, nemám žádného favorita a stále nevím, do kterého začnu plánovat svůj rok 2020. A co vy? Vybrali jste si?

Sledujte náš Facebook, kde si již brzy budete moci o jeden z těchto diářů zasoutěžit. A tady do komentáře nám napište, který to má byt.

Za LaMuse Zuzka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Naše stránky využívají soubory cookie. Procházením LaMuse.cz potvrzujete, že víte, co to cookies jsou, jak je můžete odmítnout a jak zpracováváme osobní údaje.