Dárek nad zlato | Vyrobte si vlastní desinfekci rukou

Dezinfekce rukou je v současné době jeden z nejlepších a nejžádanějších dárků. Využije ho totiž každý! Má to ale jeden háček a to docela zásadní. Dá se jen stěží koupit! Nezoufejte, víme jak na to.

Vyrobte si účinnou dezinfekci doma a přesně tolik, kolik potřebujete. Zabalte ji do krásné lahvičky s rozprašovačem a máte úžasný dárek.

článek - DIY dezinfekce rukou

 

Návod na výrobu vlastní dezinfekce na ruce

Na 1/2 litru dezinfekce budete potřebovat:

Vše opatrně smíchejte a nalijte nejlépe do nádoby s rozprašovačem. Kvalitní a účinnou dezinfekci na ruce máte hotovou. Můžete přidat pár kapek esenciálního oleje, který jí příjemně provoní.

Návod na výrobu dezinfekce povrchů

Podobně jednoduše si připravíte i dezinfekci na povrchy. Stačí jen zalít slupky z citrusových plodů klasickým kvasným octem. Uzavřít do sklenice a nechat 4 -12 týdnů vyluhovat. Nebojte, čekání se opravdu vyplatí. Ocet získá příjemnou citrusovou vůni a nepříjemný zápach octu se vytratí. 

Desinfekce je skvělá na všechny povrchy, a protože je vyrobena z jedlých surovin, je ideální na čištění krájecích prkének a kuchyňské linky. Umí krásně vyleštit kovové povrchy a je to i skvělý čistič koupelen.

Tak hurá na výrobu vlastních dezinfekcí. Napište nám do komentářů, kterou z nich jste vyrobili a jak se vám povedla.

Hodně zdraví

Vaše LaMuse

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Naše stránky využívají soubory cookie. Procházením LaMuse.cz potvrzujete, že víte, co to cookies jsou, jak je můžete odmítnout a jak zpracováváme osobní údaje.