Oskárek – příběh značky

logo oskárek

Oskárek to jsou především ručně malované dřevěné dekorace. V Oskárkovi najdete spoustu tipů na dárky pro děti i dospělé. Oblíbené poštovní schránky, jakožto symbolický dárek pro novomanželé, personalizované pokladničky a truhličky pro děti na jejich poklady i vzpomínkové krabičky pro uchování památečních předmětů miminka. Od malých dekorací jako úchytky na nábytek, až po velké domečky pro panenky, které si můžete dotvořit sami. Pokud rádi tvoříte, bude se vám líbit i kurz malování a tvorby z překlížky. V Oskárkovi dále najdete cedulky na dveře, dřevěná fotoalba, svatební dárky, dárky a dekorace do pokojíčku pro děti např. pastelkovníky. A tyto hezké dekorace a dárky můžete zosobnit textem, jménem, významným datem a jinými údaji.  

 
A jak celý nápad s Oskárkem vznikl? A jak se jim daří? Koukněte➡️
ručně dělané dřevěné výrobky

 

Jak jste došla k nápadu na Oskárek? 

Oskárek vznikl neplánovaně a spontánně na mateřské dovolené před 14ti lety.  Od malička ráda tvořím a maluji a k narození první dcery jsem si přála lupénkovou pilu. Tato mašina mě úplně dostala. Je tak jednoduchá a dokáže tolik věcí. Postupně jsem s její pomocí a se štětcem v ruce vyšperkovala dcerčin pokojíček, pak pokojíčky známých a najednou jsem vyráběla i pro neznámé a začala podnikat. Jednou jsem se během jedné noci registrovala na jednu akci a potřebovala jsem název. Líbí se mi Francie a vše francouzské a slovíčko lesoleil, které v češtině znamená slunce, ve mně vždy evokovalo pocit štěstí. Protože by toto slovo neuměla spousta lidí vyslovit, pojmenovala jsem se dočasně Oskárek, že později vymyslím něco zajímavějšího, ale hrozně rychle se tento název uchytil mezi lidmi a tak mi zůstal.

zvířátkové úchytky na nábytek
krabice na vzpomínky pro dítě

Co bylo nejtěžší na rozjetí vlastního podnikání?

Podnikat jsem tedy začala na mateřské jako vedlejší činnost a myslela, že to tak zůstane navždy. Pracovala jsem většinou po nocích, až děti spaly, babičky bydlí daleko, tak to někdy nebylo úplně jednoduché. Obzvlášť období před Vánocemi dalo a dává vždy zabrat celé rodině. Práce přibývalo a po mateřské dovolené jsem se nakonec rozhodla nevrátit se do práce v korporátu a rozjet svůj tvůrčí projekt na plný úvazek. Znamenalo to založit e-shop, zajistit propagaci, naučit se online marketing, pronajmout si větší zázemí na tvorbu, najít pomocné ruce. Tady teprve začaly starosti😊

 

Jaké to bylo na začátku a teď? 

Zatímco na začátku byla má náplň práce z velké části jen tvorba a malování a zbytek administrativa, nyní je to naopak. Pořád se děje něco ohledně e-shopu, nové produkty nejen vymýšlím ale i fotím, starám se o propagaci, marketing, expedici, zákazníky, kurzy…

Krabička na zoubky pro ZOUBKOVOU VÍLU
malovaná poštovní schránka

Co vše se ve vašem ateliéru a dílně vlastně tvoří?

Vždy mě fascinovala práce truhlářů, miluji vůni lesa a tvořit se dřevem byl můj sen, na který jsem si nikdy netroufala. Přišlo mi, že je to práce spíš pro silné chlapy, hezky si uřezat a opracovat pěkné prkénko či si vyrobit krásnou stoličku. Ale lupénková pila mi ukázala možnosti, které zvládnu i já, aniž bych si uřezala prsty. Vyrábíme z překližky a některé kousky i z masivu. Malujeme akrylovými barvami, které mají velké množství pigmentu, takže jsou syté a stálebarevné. V naší dílně vznikají různé nástěnky a dekorace především pro děti a mateřské školy, ale také na svatby a do domácnosti. Velký podíl naší činnosti tvoří výroba malovaných poštovních schránek, kterých jsme již vyrobili tisíce.

 

Kde čerpáte inspiraci? Vyrábíte ráda na zakázku?

Inspirace je všude kolem. Ráda cestuji, chodím na hory a do přírody, kde je všude tolik inspirace. Inspiraci hledám také v lidských pocitech a příbězích.  Na zakázku vyrábím ráda, vždy je to pro mě nový impulz k zajímavé práci. Ideální je, když má zákazník nějakou rámcovou představu a já na jejím základě vytvořím vlastní konkrétní výrobek. Pokud by ale zákazník přišel s přesným požadavkem, který by se mi nelíbil, s největší pravděpodobností bych ho odmítla. Tvorba a svoboda jdou ruku v ruce.

originální svatební dar truhlička na společné sny
 
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Naše stránky využívají soubory cookie. Procházením LaMuse.cz potvrzujete, že víte, co to cookies jsou, jak je můžete odmítnout a jak zpracováváme osobní údaje.