Kvalitní med jako dárek? Ten od včelaře 🐝

Ten kdo má rád med ví, že sehnat opravdu ten kvalitní může být někdy ne až tak triviální věc. My ho vždy odebírali od včelaře. Babička nás zásobila tak 10 litry medu od souseda, a na zimu bylo vystaráno. Protože takový čaj s medem a citronem 🍵 je nenahraditelný nápoj na začínající sychravé podzimní počasí a zimu.

 

 

Dostala jsem nabídku otestování ochucených medů z malé rodinné firmy vcelarstvi-domovina. A jelikož my jsme ti, kde čaj s medem v zimních měsících teče litrama a ochucené medy jsem neznala, tak jsem med ráda vyzkoušela. 
Na otestování mi přišly 4 lahvičky ochuceného medu po 170g. Testovali jsme malinu, borůvku, dračí ovoce a jahodu. Složení je 96 % květový pastovaný med a 4 % lyofilizovaného ovoce (maliny, borůvky, dračí ovoce a jahody). Pouze med a ovoce, tj jednoduché 100% přírodní složení. Originální medová pomazánka, která se jmenuje „Medvěd“ má přes 20 příchutí a limitované edice. 

 

A jaký byl teda ochucený med? Nepřekvapivě sladký jako med, ale cítíte tam přesně tu chuť, která je na obale. Kdo si rád dává na snídani rohlíček s máslem a medem, tak pro toho je to jasná volba. Já to chtěla otestovat jako alternativu Nutelly. Protože avokádová Nutella u nás nejede. Tento med se výborně roztírá a mladšímu synovi moc chutnal. 

Med jako dárek?

Určitě! Myslím, že tím potěšíte kohokoliv, kdo slyší na jednu z těchto věcí:

🐝Vyhledává kvalitní lokální produkty,

🐝miluje přírodu,

🐝má rád med v čaji nebo na rohlíku,

🐝rád podporuje malé české výrobce.

Já medy nakoupila hned při příležitosti dárku pro učitelé do školy a školky na konec školního roku. Dárek jsem ještě personalizovala vzkazem na dřevěné destičce a voilà, fakt se mi to líbilo. Vybrala jsem sadu s rakytníkem, šípy a zázvorem. Do čaje na posílení imunity a nervů na začátek roku, značka ideál. 

Dárková sada medů
Včelaři a partneři zároveň píšou i blog, kde najdete babské rady, jak jinak, než s medem v hlavní roli 🍯. Inspirujte se třeba zajímavými recepty s medem. Já doteď dělala jen grilovaná žebra nebo kuřecí špalíčky s medovou zálivkou. Jejich recepty s medem jsou autentické, sami je zkoušejí a máte u nich i super obrázkového průvodce. 
Pročetla jsem si jejich stránky a líbí se mi, že jejich koníček jde vidět. Jak o sobě píšou „První Máju a její partu pracovitých kamarádek jsme si přivezli od známého z jižní Moravy. To jsme ještě netušili, že včelaření se stane naší celoživotní vášní.“ 

Včelkám skutečně pomáhají. Budují včelí útočiště, používají přírodní materiály, včelky v zimě krmí medem a ne cukrem. Nyní se můžou i jejich zákazníci přičinit na pomoci včelkám. Můžou doma zasadit květiny 🌼🐝, ze kterých včely sbírají nektar. 

 

Levandule s Česepík včelou Brixi

Silvie z LaMuse

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Naše stránky využívají soubory cookie. Procházením LaMuse.cz potvrzujete, že víte, co to cookies jsou, jak je můžete odmítnout a jak zpracováváme osobní údaje.