Dárková sada na výrobu podtácku z pryskyřice

Dárková sada na DIY výrobek z pryskyřice je tip na dárek pro všechny, kteří chtějí vyzkoušet tvoření z pryskyřice. Dostala jsem možnost zkusit kreativní sadu z Manumi. A kreativních DIY sad mají opravdu hodně. Já si vybrala sadu na vytvoření podtácku z pryskyřice.

Jednak jsem už dlouho chtěla pryskyřici vyzkoušet – všude na mě vyskakují dokonalé šperky z pryskyřice, podtácky, hodiny nebo lampičky. Pracuje s ní i kamarádka a na IG můžete najít tvůrce, kterým pod rukama vznikají neuvěřitelně nádherné kousky. 

LaMuse je místo s tipy na dárky a tato sada patří určitě k těm dárkům, které udělají radost:

✅všem kreativním duším, kteří rádi tvoří

všem, kteří mají rádi originální, ručně dělané dárky. Podtácek totiž můžete vytvořit vy a darovat ho s velkou parádou jako nádherný hand made dárek

A v čem je ještě kreativní sada obsahující všechny komponenty na výrobu fajn? Právě v tom, že nemusíte shánět všechny dekorace do pryskyřice jako sušené květiny nebo třeba metalické vložky. Vše potřebné najdete v sadě.

Dárková sada na výrobu podtácku z pryskyřice

V balíčku jsem našla věci, které jsem využila k výrobě, ale taky tam byly komponenty, u kterých jsem fakt nevěděla, k čemu slouží. 

V návodu najdete stručně a jasně popsáno jaký je postup. Problém nastal, když jsem měla odměřit 1. dávku pryskyřice. Lijete celkem 2 vrstvy. Do první vrstvy přidáváte zlaté vločky, kterou pak vylijete do silikonové formy. Počkáte 20 minut a poukládáte si sušené květiny a lístečky – sada obsahuje i 2 čtyřlístky 🍀. Necháte vytvrdnou a poté už jen nalijete 2 vrstvu a necháte opět vytvrdit. 

O pryskyřici jsem se trošku zajímala a někteří si stěžovali na vytvoření bublinek. Myslela jsem, že podtácek bude taky mít nějakou tu bublinu, ale nebyla tam ani jedna. Tak nevím, jestli začátečnické štěstí…a nebo jsme to dělala přesně tak jak psali, tedy míchala jsem pryskyřici s tvrdidlem poooomalu. A určitě hraje roli kvalita pryskyřice. Takže úplně snadné a konečný výsledek předčil má očekávání. Vypadá krásně, hladce, průzračně. Prostě jako sklo . To je kříšťálová pryskyřice. Jediné co není úplně bez chyby, jsou okraje. Viděla jsem, že se okraje brousí a pak leští. Ale toto v návodu nebylo.

No a k mini problému, který nastal. V balíčku jsou 2 nádobky s pryskyřici a tvrdidlem. Máte odlít 50 ml pryskyřice a 25 ml tvrdidla. Balíček neobsahuje žádnou odměrku. Stejně je pryskyřice hutná a při přelévání do jiné nádoby by vám hodně ulpělo na stěnách. Já jsem si to teda zvážila. 50 ml se určitě nerovná 50 g. Ale tak nějak jsem to udělala a pohoda. Ovšem na druhou vrstvu už jsem neměla 50 g ani 25 ml tvrdidla. Bylo toho méně, ale i tak to hezky 1. vrstvu zakrylo a ztvrdlo to. 

Dále v balíčku byly 3 silikonové asi míchátka a nějaká silikonová mistička. Nevím k čemu. Silikonové míchátko jsem použila k rozmíchání pryskyřice s tvrdidlem.

Určitě bych do návodu dopsala, že si pryskyřici máte odlít do kelímku a zvážit si ji, tak jsem to dělala já.  Možná jsem mohla celé tvrdidlo rovnou vlít do pryskyřice. V lahvičce byste ale neviděli, zda jsou obě složky dobře promíchány. 

 

Dále, co jsem postřehla, že by se tvoření s pryskyřici měly používat nějaké ochranné prostředky. Maska a rukavice. Ne každý bude mít doma silikonové rukavice. Já to zkoušela nejdřív bez, ale jakmile je epoxid na rukou, tak to cítíte. Takže místo silikonových míchátek, bych určitě doporučila do balíčku přibalit rukavice a nebo napsat zmínku v návodu, že by se měly použít a možná i maska proti výparům. U takto malé dekorace možná je účel, že není třeba ochranné pomůcky. To nevím. 

Shrnuto podtrženo, kvalita této sady je super. Křišťálová pryskyřice je velmi kvalitní. A soudím tak vzhledem k absenci bublinek a mé první zkušenosti s pryskyřici vůbec. Ani jedna mikro bublinka. Při pročítání diskuzí ve skupinkách zabývajících se výrobky a tvořením z pryskyřice jsem viděla výrobky z pryskyřice, které bublinky mají a zároveň se řeší neprůzračnost pryskyřice. Takže za mě doporučuji. A já vyzkouším křišťálovou pryskyřici, která byla v sadě, ale ve větším balení na něco většího 😍

Podtácek z pryskyřice vypadá úžasně. Jako originální dárek pro kreativce, kteří rádi zkoušejí tvořit nové dekorace nebo jako dárek, který vlastnoručně vyrobíte vy a poté darujete 🎁. 

 

Pokud se vám výrobky z pryskyřice zalíbí stejně jako mě a budete chtít zkusit něco dalšího, není problém. Na stránkách mají vše, co k vydařenému tvoření z pryskyřice potřebujete. Příslušenství pro křišťálovou pryskyřici, barvy, pigmenty a glitter třpytky, komponenty pro výrobu šperků, silikonové šablony, hořáky a horkovzdušné pistole, ruční brusky a pilníky, ruční vrtačky a gravírovací pera. Vše pod jednou střechou. 

 

A jaké další kreativní DIY sady můžete najít?

Vybrat si můžete z kreativních sad na tvorbu macramé, svíček, mýdel, z Jesmonite hmoty nebo z papíru. 

Tak tvoření zdar a určitě mrkněte.

Silvie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Naše stránky využívají soubory cookie. Procházením LaMuse.cz potvrzujete, že víte, co to cookies jsou, jak je můžete odmítnout a jak zpracováváme osobní údaje.