Tipy, čím naplnit adventní kalendář

Tvoříte adventní kalendář pro vaše děti a lámete si hlavu nad tím, čím ho naplníte? Chcete svým dětem udělat nezapomenutelný advent originálními dárečky nebo zážitky? Koukněte na naše tipy, kde najdete spoustu inspirace nejen na drobnosti do adventního kalendáře, ale taky na zážitky a adventní úkoly na každý den. Ať už dětem vymyslíte DIY adventní kalendář nebo jim koupíte hotový, tyto tipy na drobnosti se vejdou do okénka, pytlíku i šuplíků adventních kalendářů.

Dárečky do adventního kalendáře

Adventní kalendář bez čokolád a cukrovinek? Inspirujte se tipy na věci, kterými můžete kalendář dětem naplnit. Děti bude bavit mnohem více než klasický čokoládový kalendář. Adventní kalendář můžete pojmout jako skládačku, na jejímž konci bude nějaký výsledek. Skvělé na to jsou kreativní sady pro děti, které obsahují několik částí. Je na vás, jak součástky rozdělíte. Můžete dát více komponentů do jednoho adventního šuplíku nebo sáčku nebo třeba kelímku, koukněte na 6 tipů na DIY adventní kalendáře.

Figurky do adventního kalendáře

Hrají si vaše děti rády s figurky zvířátek? Pokud mezi jejich oblíbené hračky patří figurky zvířat, pořiďte jim další do sbírky, která ještě nemají a doplňte je potřebami jako jídlem, senem, ohrádkou. Zvířátka můžete mít exotická, ptáky, lesní zvěř ale třeba i veleryby nebo jedovatá zvířata. 

figurky zvířátek a přislušenství
figurky stavby světa

Další malé figurky pro děti, které schováte v adventním kalendáři můžou být piráti, prehistorické postavy, stavby světa, vesmír, lebky dinosaurů, fosílie, kouzelné víly, draci a rytíři, stačí vybrat, co má vaše dítě ráno.

Nálepky do adventního kalendáře

nálepky do adventního kalendáře

Samolepky jsou pro děti jako magnet. Prostě je musí někde nalepit. A je to celkem jedno, jestli jsou to samolepky z jogurtu, ze žvýkaček. Znáte to taky, samolepky na zrcadle, na stole a dokonce i v autě. Tematické nálepky, podle toho, co dítě baví, udělají radost. Můžete je nastříhat z archu a vložit po jedné každý den. A na Štědrý den můžete dítěti schovat knížku se samolepkami, které sbíralo celý advent. 

prohlédnout

Kreativní kniha s nálepkami pro holčičky bude vaší dceru bavit. První den vložte jednu panenku společně s nějakým kouskem oblečení a tak pokračujte každý den. Panenka se bude postupně oblékat a vaše holčička se bude těšit na nový doplněk nebo oblečení ukryté v adventním kalendáři.

prohlédnout
sesit s nalepkami na panenku
samolepkový domeček

Pro holky i kluky je skvělá tato samolepková hra. Vhodná pro děti od 18 měsíců. Balení obsahuje podkladový obrázek a samolepky nábytku a postav, které je potřeba rozmístit podle nálady. Samolepky lze použít i vícekrát. Vše je uloženo v praktickém pouzdře, které můžete vzít kamkoliv sebou.

prohlédnout

Razítka do adventního kalendáře

S razítky to je u dětí podobně jako s nálepkami. Tady přibývá další plocha na razítkování a to je vlastní kůže. Tuto dárkovou sadu můžete rozdělit a tyto kvalitní dřevěná kulatá razítka s rukojetí schovat do pár adventních šuplíků, krabiček nebo pytlíků.  

PROHLÉDNOUT
razítka do adventního kalendáře
razítka piráti

Kreativní razítka pro děti v přehledném platíčku a s různými motivy pro holky i kluky jsou ideální na výrobu narozeninových pozvánek, na výtvarnou a kreativní činnost dětí. Razítka mají široké využití v procvičování počítání, vybarvování, vystřihování. Mají široké využití pro další výtvarné aktivity: potisk textilu, dekorace keramiky, hodí se do samotvrdnoucích hmot i do slaného těsta. Souprava obsahuje také 3 barevné razítkovací polštářky. 

prohlédnout

Vánoční razítka se zvířátky a ostatními zimními motivy se svou velikostí hodí téměř do všech adventních kalendářů. Děti si budou postupně rozšiřovat svou razítkovou sbírku a zdokonalovat své výtvory. Razítek je v sadě 52, takže jich malí zvědavci najdou v jednom dni hned několik.

prohlédnout
článek - tipy čím naplnit adventní kalendář

Části betlému do adventního kalendáře

betlém ke stažení zdarma

Vytvořte si s dětmi – během adventní doby vlastní Betlém. Teď už stačí jen vytisknout, vystřihnout a vložit do adventního kalendáře. Tento Betlém, který si stáhnete zdarma je 30ti dílný! Děti každý den objeví nový obrázek a budou den po dni vytvářet vlastní Betlém. Na Štědrý den najdou v kalendáři Ježíška a jejich Betlém bude kompletní.

Zdarma stáhnout

Znáte to… děti vymalují omalovánku nebo složí skládačku a odloží ji mezi ostatní. To se s tímto BETLÉMEM nestane, protože vymalováním práce teprve začíná! BETLÉM jako adventní kalendář obsahuje základnu a 24 doplňků (počínaje domečkem a konče poslední ovečkou). Děti si tak mohou každý den od 1. do 24. prosince namalovat a doplnit jednu figurku a postavit tak celý betlém.

prohlédnout
článek - tipy čím naplnit adventní kalendář
článek - tipy čím naplnit adventní kalendář

Do 20 okének adventního kalendáře vašich dětí můžete dát jednotlivé figurky z Můj betlém – Kartónová skládačka k dotvoření. Jednotlivé části postaviček lze snadno vyloupnout a sestavit bez nůžek a lepidla. Pak je stačí jenom nápaditě vybarvit. Tak si děti postupně den po dni budou vyrábět vánoční příběh.

prohlédnout

Do 6 okének adventního kalendáře vašich dětí dejte předstřižené a perforované filcové díly z kreativní sady – Vánoční dekorace k ušití. Kreativní sada vaše děti naučí základům šití, které podporuje u dětí zručnost, kreativitu a soustředění. Výsledkem budou vlastnoručně ušité ozdoby na vánoční stromeček. V sadě najdete vše potřebné včetně jehly a výplně.

prohlédnout
článek - tipy čím naplnit adventní kalendář

Doplňte kuchyňku vašich dětí! Dejte jednotlivé kousky zeleniny a ovoce do papírových pytlíků, očíslujte je a vložte třeba do proutěného košíku nebo vánoční misky. Během chvilky máte krásný a originální adventní kalendář pro vaše děti.

prohlédnout
článek - tipy čím naplnit adventní kalendář
tipy cim naplnit adventní kalendar

Naplňte adventní kalendář vašich dětiček voskovkami s vánočním motivem. Děti se budou těšit na to, jakou postavičku na voskovce dostanou tentokrát. Voskovek je jen 12, tak budete moci v kalendáři střídat voskovky s jejich oblíbenými cukrovinkami nebo jinými dárečky.

prohlédnout

Další drobnosti, kterými můžete naplnit adventní kalendář

 • Figurky (zvířátka, lego, bakugani, vojáčci, pohádkové figurky…),
 • pexeso,
 • céčka,
 • perličky + provázek na navléknutí náhrdelníku nebo náramku,
 • duhová kulička,
 • puzzle,
 • ozdoby do vlasů,
 • malá autíčka,
 • oblečky pro panenky,
 • adventní omalovánky ( zdarma k vytištění zde).

Nejen vánoční úkoly do adventního kalendáře

Netrpělivým dětem nejlépe zkrátíte čekání na Ježíška aktivním programem. Darujte svým dětem adventní kalendář plný vánočních aktivit na každé odpoledne až do Štědrého dne.

Naplánujte si méně časově náročné aktivity na dny v týdnu a ty náročnější na víkend. Pokud nemáte čas na vymýšlení úkolů nebo se chcete inspirovat, máme pro vás pár tipů. Všechny nápady na aktivity jsou zdarma ke stažení:

Pokud se vám naše tipy líbí, ale nemáte adventní kalendář k naplnění, pak se inspirujte našim článkem kde najdete 6 tipů na krásné a jednoduché adventní kalendáře , které si sami doma snadno vyrobíte.

Máte další tipy na dárky do adventního kalendáře? Podělte se s námi o ně a my je rádi zveřejníme zde v článku nebo na našem Facebooku.

Vaše LaMuse

3 thoughts on “Tipy, čím naplnit adventní kalendář

 1. Pingback: 6 tipů na adventní kalendáře, které si jednoduše vyrobíte sami - LaMuse

 2. DĚKUJI!!! says:

  Dobrý večer,
  chtěla bych Vám jen moc poděkovat za tento článek!!!Stále jsem přemýšlela nad tím, co té svojí holčičce dám do kalendáře za překvapení a úkoly :)…Některé jsem měla vymyšlené..to ano….ale….24x:)?
  Takže…
  Jedno velké díky!!!!!
  Alena K.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Naše stránky využívají soubory cookie. Procházením LaMuse.cz potvrzujete, že víte, co to cookies jsou, jak je můžete odmítnout a jak zpracováváme osobní údaje.