Recenze perleťových vín AVIVA

Dostala jsem na otestování vína, která jste možná už zaznamenali. Internet a hlavně Instagram je plný fotek vín s třpytivým efektem AVIVA wines. Letní party u bazénu, na terase, balkóně..Je to vlastně jedno. Tato lahvička plná třpytu vás přenese, kam budete chtít.

Vína jsme zkusila s kamarádkami. Nejsem totiž žádný vinař. Poznám víno suché, polosladké/polosuché beru jako jeden typ a pak to sladké. Zatímco kamarádky si nejlépe vychutnávají polosuché, já jsem ta, které chutná sladké, maximálně polosladké vychlazené víno nebo sladký sekt. A o sladké tóny tady není opravdu nouze.

U těchto vín bych vyzdvihla určitě vzhled, který je tady na prvním místě. AVIVA wines vypadají nádherně. Jestli chcete darovat kamarádce šampus, luxusní šumivé víno, vzít něco extra na párty, je AVIVA víno na pomyslném vrcholu vinné  krásy.

Víno původem z Valencie je ve 4 barevných provedeních.
Co se týká příchutí, tady jsem musela číst a hledat. Zkoušela jsem celkem 3 láhve. Chuť mi přišla opravdu stejná nebo maximálně podobná. Rozdíl ve vínech hledejte pouze u vzhledu a perleťovém odstínu. I etiketa je složením totožná, liší se pouze potravinářskými barvivy. Pro ty, které se neumí rozhodnout, je to o to snazší. Vyberte si jednoduše barvu, která se vám nejvíce líbí, nebo podle příležitosti, ke které víno budete darovat.
Na Valentýn tak určitě sáhněte po růžové, na letní party po modré a k výročí, na svatbu nebo jinou oslavu vzácné události bude skvělá zlatá nebo zlatorůžová barva.

recenze šumivého vína aviva

Jako první jsme ochutná Oblíbená barva, ve vedrech, které panovaly, vás ještě ochladí. 5,5 % alkoholu je na letní party super.

Chuť je opravdu hodně sladká. I já, která má ráda sladká vína, toto víno hodnotím tak číslem 8 na stupnici sladkosti 1-10. Říkaly jsme s holkami, že je to taková hopsinková šťáva, která se moc dobře pije. Perleťová šumivá limonáda s ovocnými tóny. Ale není to tak, že byste necítili víno. Je tam, a je to hodně příjemné.  Těm, kteří holdují suchému víno, se ale podle mě nezavděčíte. 

Cenově víno patří mezi dražší. Když srovnávám třeba s proseccem. Ale více jak 2x levnější než Moët & Chandon. 

Dále jsme zkoušely AVIVA wines aperitivo, a to už byla jiná. Procento alkoholu  8 % i chuťové úplně jinde. Chuť byla taková hořkosladká. Připomínalo nám to gin s pomerančem, nebo Cointreau likér s prossecem. Pomeranče tam ucítíte hodně. Červený sekt chutnal i manželovi kamarádky. A tady jsme už věděly, že to obsahuje i nějaké ty volty navíc.

Efekt třpytu v tekutině dává pocit, jako by víno bylo hodně husté. Znáte třpytivou plastelínu nebo sliz pro děti? Tak takto víno vypadalo ve skleničce. Nádhera. 

Na AVIVA wines koupíte dárkové sety, víno a dvě skleničky. Skleničky jsou z kvalitního pevného plastu, takže se jen tak nerozbijí a samozřejmě si je můžete vybrat v modré, růžové nebo bílé barvě a zkombinovat s oblíbenou barvou vína.

Dárkové sety aviva koupíte zde

Celkový dojem z perleťového vína za mě a kamarádky výborný. Hodí se pro dokonalé fotky do vašeho feedu na IG, na video na TikTok. Po přidání do naších stories se nás ptalo hodně kamarádek, co jsme to měly.
A protože v LaMuse dáváme tipy na dárky, jsou AVIVA wines originálním dárkem. Je to sice láhev alkoholu, ale dostali jste někdy tak krásnou s třpytivým efektem? Je to perfektní dárek pro ženy. Oslníte s ním manželku k výročí svatby, přítelkyni připravíte překvapení k Valentýnu, a udělá radost jen tak. Třeba když chcete někomu poděkovat a obyčejná láhev vína je moc obyčejná.

Silvie z LaMuse

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Naše stránky využívají soubory cookie. Procházením LaMuse.cz potvrzujete, že víte, co to cookies jsou, jak je můžete odmítnout a jak zpracováváme osobní údaje.