Jak vybrat nejlepší koloběžku pro malé děti?

Článke jak vybrat koloběžku pro děti

Koloběžky jsou čím dál tím populárnější. Jsou skvělým dárkem, který malým závodníkům udělá radost a pomůže jim získat další potřebné dovednosti. Jak se vyznat v široké internetové nabídce? Přinášíme vám několik skvělých tipů, které vám s výběrem pomůžou.

Na našem trhu najdeme 2 nejběžnější typy koloběžek pro malé děti, a to klasické koloběžky se dvěma koly a koloběžky se třemi koly. Každá z koloběžek má své klady a zápory. Pomůžeme vám je odhalit, aby výběr té nejlepší koloběžky pro vaše dítě byl co nejpohodlnější.

Koloběžky klasické

Jsou vhodné pro děti od tří let, které už zvládají rovnováhu a koordinaci pohybu. Nedoporučujeme je jako první koloběžku, ale šikovné děti si s ní zcela jistě poradí. Jsou obvykle z lehkého materiálu a mají výškově nastavitelná řídítka a zadní brzdu. Vyrábí se i ve skládací variantě, což ocení zejména rodiče na cestách.

Koloběžky se třemi koly

Jsou vhodné pro děti od dvou let, protože jsou stabilnější. Tyto koloběžky doporučujeme jako první koloběžku. S ní se děti jednoduše naučí odrážet a udržet stabilitu.

Můžete vybírat mezi dvěma typy tříkolových koloběžek:

Koloběžka s jedním kolem vpředu a dvěma vzadu

Jsou jednoduché na ovládání a bývají k dostání v atraktivních dětských motivech. Maminky ale varují, že dětem se často řídítka přetočí a tím zablokují kolečko a hrozí pád. Taky sebemenší výmol na cestě může řídítka lehce otočit.

Koloběžka se dvěma koly vpředu a jedním vzadu

Ovládají se nakláněním (když chcete jet doprava, musíte naklonit řídítka doprava), toto ovládání se zdá složitější, ale když si jej děti osvojí, bude pro ně jízda příjemná. Koloběžky jsou stabilní.

Na co si dávat u výběru koloběžky pozor

Váha koloběžky

Při výběru koloběžky dejte pozor na její váhu, protože i dvoukilový váhový rozdíl, je pro malé dítě obrovský.

Velikost koleček

Existuje úměra: “Čím větší má koloběžka kolečka, tím lépe si poradí s výmoly a kamínky na cestě.”, ale bohužel platí taky: “Čím větší kolečka, tím vyšší váha koloběžky.”

Pokud budete kupovat ložisková kolečka, kupujte ta s nižším označením. Čím vyšší označení tím vyšší rychlost, proto malým dětem do jejich začátků budou stačit kolečka s indexy 5. Pro nejmenší děti doporučujeme vybírat kolečka bez ložisek.

Nastavitelná řídítka

Pokud budete vybírat koloběžku přes internet, doporučujeme výškově nastavitelná řídítka. Děti by měli mít řídítka v úrovni prsou. Změřte si je.

Díky nastavitelným řídítkům bude dítěti koloběžka pohodlná i za rok.

Brzda

Ruční brzda pro malé děti není důležitá. Zvažte, jestli ji potřebujete. Mohla by dokonce způsobit i nenadálou nehodu. Pro starší děti je ruční brzda skvělým pomocníkem. Malé děti nejspíš nebudou na koloběžce jezdit takovou rychlostí, aby ji využili.

Doplňky na koloběžce

Svítící kolečka, košík a další doplňky moc nedoporučujeme pro děti, které se na koloběžce teprve učí. Ruší totiž jejich pozornost při učení.

Určitě nezapomeňte na bezpečnost a ke koloběžce pořiďte helmu. I když se vám zdá, že dítě jezdí pomalu a opatrně, nikdy nevíte zda se mu do cesty nepřiplete kamínek nebo jiný malý řidič a nehoda je na světě.

Pokud máte jakékoliv tipy a zkušenosti s koloběžkami, budeme rádi, když se s námi o váš názor podělíte v komentářích.

Vaše LaMuse

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *