Jak namalovat abstraktní obraz?

Chcete mít svůj vlastní abstraktní obraz, který bude dominantou vašeho obývacího pokoje? Líbí se vám abstrakce, které především na velkých plátnech vypadají luxusně? Obdivujete umělce na Instagramu kterým pod rukama vznikají umělecká díla a chcete to taky umět? Cítíte to vzrušení a touhu vytvořit něco podobného, něco, co by vyjádřilo vaši osobnost a kreativitu…
Ale pak přijde ta tíha nejistoty – nevíte, jak začít, jaké materiály použít, jakou techniku zvolit. Místo toho trávíte hodiny hledáním informací na internetu, ale stále nemáte dostatek odvahy udělat ten první krok a namalovat svůj první obraz. 

Určitě doporučuji nějaký kurz, kde se dozvíte o formách abstraktního malování. Kurz může být offline, nebo online kurz abstraktní malby, který vás krok za krokem povede k vašemu nádhernému obrazu.

Proč je abstraktní malování tak oblíbené? Narozdíl od jiných technik malování jako jsou krajinky, portréty, tady nemáte žádnou předlohu. Můžete popusti uzdu své fantazii. Abstraktní malování je úžasným relaxem a pak vám pod rukama můžou vznikat takovéto nádherné abstrakce 🎨🖌️.

Jak malovat abstraktní obrazy

 

Jak a kde začít? Na Youtube, Tik Toku nebo Instagramu je spousta tutoriálu pro abstraktní malování. Problém je, že je toho až příliš hodně. A skončíte opět tak, že budete brouzdat, prohlížet videa, jak vznikají fantastické abstrakce ale skutek utek. V online kurzu vás provedou technikou abstraktního malování od A po Z a pro začínající malíře je fajn, že mají vše na jednom místě. A kurz si můžete pustit kdykoliv a kolikrát chcete. Můžete se vrátit k určitým pasážím znovu a znovu. Jaké se tedy dozvíte informace?

  • co to abstrakce je a jak vzniká
  • jak si připravit pár abstraktních skic
  • jak si uvolnit ruku jednoduchými tahy štětce
  • jak pracovat s různými pomůckami – špachtle, stěrka, houbičky, aj.
  • jak pojmout reálný motiv abstraktně
  • jak obraz dokončit a dodat mu jiskru

Především část, kde budete pracovat s různými technikami je zajímavá. Protože abstrakce nemá mantinely. Možná se vám tak zalíbí, že pokročíte k malování formou mixed media. A tady můžete použít co vás napadne. Od akrylových barev, přes pigmentové prášky, alkoholové inkousty, pastel, pryskyřici, modelovací hmotu, různé struktury, které dodají vašemu obrazu hloubku? Už jste připraveni se vrhnout na váš první obraz?

Co k tomu budu potřebovat? V online kurzu abstraktní malby vám vše krok po kroku vysvětlí. Pro začátečníka bohatě stačí levnější plátno a hobby akrylové barvy. A Až v tom budete mít grif, pak se můžete vrhnout malovat na profesionálním plátnu s profesionálními akrylovými barvami. A ano, je rozdíl mezi hooby akrylem a profesionálním akrylem. Pokud nechcete vyloženě levné akrylové barvy (krytí, konzistence a pigment je horšíú volte zlatou střední cestu, jako jsou například Amsterdam akrylové barvy Jsou opravdu kvalitní, perfektně pigmentované a hustší. Stejně tak plátno. Kupte si pro start eco plátno. Ve zkratce, rozdíl mezi eko a profi plátnem je v šířce a hloubce rámu a v kvalitě plátna. Tak stejně je to se štětci. 

Představte si, jak se budete cítit, když dokončíte svůj první obraz a uvidíte ho viset na stěně vašeho domova. Jak budete hrdí na to, co jste dokázali a jak jste překonali své obavy. Nečekejte déle a přihlaste se do kurzu ještě dnes. První lekce jsou zdarma a pokud se vám kurz abstraktní tvorby zalíbí, můžete si jej zakoupit.

Silvie z LaMuse

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Naše stránky využívají soubory cookie. Procházením LaMuse.cz potvrzujete, že víte, co to cookies jsou, jak je můžete odmítnout a jak zpracováváme osobní údaje.